مهاجرت قانونی

مهاجران منظم یا ثبت شده شامل کسانی می شوند که ورود و اقامت و استخدام آنها در  کشور مهاجر پذیر توسط مراجع رسمی دولتی مجاز شمرده شده باشد.

مهاجرت قانونی از طریق مختلف و براساس مدت مهاجرت به صورت دائم یا ادواری صورت می پذیرد که در ذیل به ذکر نام آنها می پردازیم .

۱ ـ مهاجرت اعطایی (دائم ) :

این شیوه از مهاجرت که خود منقسم بر سه حالت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مهاجرت قانونی و دائمی است . متخصین مهاجرت از طریق فامیلی می باشد . به متقاضیان حق مهاجرت دائم از طرف کشور مهاجرپذیراعطا می شود.

۲ ـ مهاجرت اکتسابی (ادواری) :

حق مهاجرت موقت توسط متقاضی از کشور مهاجرپذیر کسب می گردد که منقسم بر  چهار حالت مهاجرت موقت متخصصین مهاجرت قانونی ویژه خدمتکاران و پرستاران منازل مهاجرت قانونی از طریق اخذ پذیرش دانشجویی و تحقیقاتی و مهاجرت توریسی می باشد .

۳ ـ مهاجرت غیر قانونی

این نوع مهاجرت پاسخ معکوسی است که به دنبال تضادی  یکسان  به صورت مهاجرت اختیاری و محدودیت هایی که در مهاجرت قانونی از طرف دولتها اعمال می گردد بروز می نماید .

۴ ـ مهاجرت نامنظم

مهاجران نامنظم یا ثبت نشده که برخی مواقع به طور ناصحیح از آن به عنوان مهاجران یا مهاجرتهای غیرقانونی نیز تعبیر می شود شامل افرادی است که به صورت قانونی وارد کشور میزبان می شوند ؛ ولی مجوز اقامت ندارند ، بدین مفهوم که از شیوه قانونی به شیوه نامنظم تغییر وضعیت داده اند توریستها دانشجویان خارجی یا متخصصان قراردادی موقت که بیش از مدت مجاز در کشور مقصد اقامت نمایند بدین مفهوم است که از شیوه قانونی به شیوه نامنظم تغییر وضعیت داده اند توریستها ، دانشجویان خارجی یا متخصصان قراردادی موقت که بیش از مدت مجاز در کشور میزبان سکنی گزیده اند شامل لیدر  گروه می شوند اصطلاح مهاجران فاقد مدرک نیز به این گروه اطلاق می شود.

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور          حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۲۴۵۰۸۰ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *