حمایت کیفری از خانواده در نظم نوین حقوقی ایران

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

ورود حقوق کیفری به حوزه خانواده به لحاظ اهمیت خانواده و تأثیر آن در جامعه و لزوم حفظ حقوق افراد نیازمند حمایت در این حوزه از جمله زنان و کودکان ، امری ضروری است. بهترین وکیل تهران

در جرم انگاری رفتارهای مخل خانواده، باید با رعایت اصل حداقلی بودن دخالت، به رفتارهایی وصف مجرمانه داد که با ارزش های اساسی نهاد خانواده (قداست و کیان خانواده) وحقوق افراد آسیب پذیر جامعه از جمله زنان و کودکان و حقوق عمومی و اجتماع و نظم در جامعه در تغایر باشند. ضمانت اجراهای پیش بینی شده برای رفتارهای مخل روابط خانوادگی و مضر به حال خانواده، باید کمترین آثار منفی را بر خانواده به جای گذارد و بیشترین اثر بازدارندگی را داشته باشد و قاضی باید از اختیار کافی برای تطبیق ضمانت اجرا با اوضاع و احوال خاص مجرم و بزه دیده برخوردار باشد. وکیل پایه یک دادگستری

همچنین در جهت کاستن از عوارض نامطلوب ضمانت کیفری، با نظر به ویژگی های خاص عدالت ترمیمی، ترمیمی نمودن مجازات ها در حوزه خانواده گامی موثرمی باشد. چرا که هدف از عدالت ترمیمی رفع اختلاف و تنش و کدورت ، ترمیم و بازسازی و احیای صلح از بین رفته در روابط مختل شده افراد است که با شرایط خاص نهاد خانواده همخوانی ویژه ای دارد . جهت پیشگیری کیفری لازم است عناوین مجرمانه خاص در قلمرو خانواده وضع شود، در واقع جرم انگاری و تعیین کیفر می تواند عامل موثری جهت پیشگیری در برابر اقدامات برهم زنندگان نظم اجتماع باشد.

برای دریافت متن کامل این “مقاله ” با شماره ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *