تضمین در حقوق تجارت

در بسیاری از قراردادهای مدنی و تجاری، متعهدله برای اطمینان از انجام تعهد از متعهد درخواست دادن وثیقه یا ضامن می‌نماید، تضمینات مذکور نسبت به تعهد اصلی تعهدی تبعی و فرعی است .

در کنار رهن و ضمان عقدی، انواع اعتبارات اسنادی و ضمانت نامه‌های بانکی که از عرف تجارت بین‌المللی گرفته شده است نیز به عنوان تضمین اجرای تعهدات یا حسن اجرای آنها بکار می‌رود این موارد در حقوق داخلی پذیرفته شده‌اند و در تجارت داخلی و خارجی کاربرد دارند. در مورد رهن و ضمانت در حقوق ایران بین مقررات قانون مدنی و بعضی از مواد قوانین بازرگانی تفاوتهائی وجود دارد که بعضی اوقات مشکل ایجاد می‌کند. از طرف دیگر بین مقررات تجارت بین‌المللی و حقوق داخلی نیز همین اختلاف موجود است . در این رساله سعی شده است با توجه به قواعد حقوق و مبانی آن برای مسائل و مشکلات موجود پاسخ مناسب ارائه شود. ضمانت در اسناد تجارتی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است .

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *