۴ راه برای جلوگیری از ورشکستگی مجدد

شما به تازگی ورشکست شده اید و احساس تسکینی پیدا می کنید که ناشی از پرداخت بدهی هاست . حساب شما پاک شده است . اما صبر کنید : شما روی پرونده خود عبارت بزرگ و ناخوشایند « ورشکسته » را حمل می کنید. بنابراین در حال حاضر چه کاری می توانید انجام دهید؟ نکات زیر به شما کمک می کند تا زندگی پس از ورشکستگی خود را ساخته و از بروز مشکلات مالی پس از آن اجتناب کنید .

۱ ـ استراحت کنید : دلایل بسیاری وجود دارد که مردم به ورشکستگی اهمیت می دهند ، اما هیچ یک از آنها به معنای پایان زندگی برای اعتبار آینده شما نیست . به طور مثال صورت حساب های پزشکی ناشی از یک بیماری جدی یا جراحی اغلب موجب ورشکستگی افراد می شود . به عبارت ساده ، ورشکستگی زمانی رخ می دهد که شما نمی توانید صورتحساب های خود را پرداخت کنید ، زیرا بدهی های شما تا حد زیادی بیشتر از درآمد شما است.

Image titled Be Calm Step 21

۲ ـ بودجه : ایجاد بودجه مناست ، کلیدی برای باقی ماندن در مسیر مالی است . بودجه یک راه عالی برای مشاهده درآمد و هزینه های شماست . این  مسئله به شما این امکان را می دهد تا ببینید که پولی که به زحمت به دست آورده اید در کجا هزینه می شود . همچنین نظارت بر خروجی مالی شما می تواند به دریافتن مکان هایی برای کاهش هزینه ها و یا به حداقل رساندن آن ها را کمک کند . به عنوان مثال ، شاید بتوانید با خرید محصولات غذایی ارزان تر کنترل بیشتری بر بودجه خود داشته باشید . ایجاد یک بودجه ساده است و خوشبختانه چندین وب سایت وجود دارد که به شما کمک می کنند. « ایجاد یک بودجه » را در هر موتور جستجویی تایپ کنید ، نتیجه های مختلفی بدست می آورید. همچنین منابعی در کتابخانه محلی شما وجود دارند که به شما در رابطه با بودجه بندی کمک می کنند . یا اینکه می توانید از یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود که مدیریت مالی فوق العاده ای دارد بپرسید که چگونه می توانید بودجه خود را بهتر و هوشمندانه تر مدیریت و کنترل نمایید .

Image titled File Bankruptcy in the United States Step 1

۳ ـ پول خود را ذخیره کنید ( صرفه جویی کنید ) : گرچه ممکن است واضح باشد، اما شروع به صرفه جویی ، روشی فوق العاده جهت جلوگیری از ورشکستگی های آینده است. می پرسید چرا؟

 به این دلیل که پول نقد دیرتر از پول ذخیره شده در کارت های اعتباری خرج می شود . این مسئله همچنین به شما کمک می کند که در هنگام خرج کردن دقت بیشتری داشته باشید . به عبارت دیگر، همیشه تصویر بزرگتری از آینده در ذهن داشته باشید.

۴ ـ یک کارت اعتباری ایمن تهیه کنید : راه دیگری برای بازگرداندن اعتبار خود گرفتن یک کارت اعتباری ایمن است . شما می توانید با سپرده گذاری در یک حساب ایمن باری خود امنیت مالی ایجاد کنید . حد مجاز برای کارت با حساب شما برابر است . نکته مهم این مسئله این است که با استفاده از این کارت می توانید اعتماد خود را بازیابی کنید .

از بانک خود بخواهید تا وام کوچکی را به شما بدهد . پرداخت هایی که انجام می دهید ، به دفاتر اعتباری گزارش می شود و اینگونه به تدریج نمره اعتباری خود را بازسازی می کنید . فقط با پرداختن به صورت کامل و در زمان معین ، می توانید در این مسیر حرکت کنید.

اگر پول برای شما یک ابزار است ، پس در اینصورت اعتبار یک کمربند ایمنی است . اگر اجازه بدهید مسائل مالی شما از کنترل خارج شوند ، دچار شدن به ورشکستگی مجدد قطعی و حتمی است . به درستی و مسئولانه خرج کردن ، با شیوه فکری ما و دانسته هایمان آغاز می شود . درباره مسائل مالی و اعتباری به اندازه کافی آموزش ببینید . پول خود را ذخیره کنید و مراقب شیوه مخارج خود باشید . شما حتی می توانید کسی را پیدا کنید که بتواند درباره هزینه هایتان از شما سوال کند. عملکرد مالی آینده شما متعلق به خود شماست، پس چرا آن را تبدیل به یک پایان شاد و خوشحال کننده نسازید؟

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *