انتقال چک پس از برگشت

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

زمانیست ڪہ دارندہ چڪ خودش نمے تواند وجہ چڪ را وصول ڪند، آن را بہ دیگرے واگذار مے ڪند و در مقابل پولے ڪہ بہ او مے پردازند، وصول چڪ را بہ آنها واگذار مے ڪند. بهترین وکیل تهران
در این خصوص طبق مادہ ۱۱ قانون صدور چڪ «ڪسے ڪہ چڪ پس از برگشت از بانڪ بہ او منتقل شدہ است حق شڪایت ڪیفرے نخواهد داشت» یعنے در هر صورت اگر بعد از برگشت زدن چڪ یا حتے بعد از اینڪہ شڪایت ڪیفرے تنظیم شد، چڪ بہ دیگرے منتقل شد، دیگر آن چڪ قابلیت تعقیب ڪیفرے خود را از دست خواهد داد، بہ همین دلیل اگر برخے افراد ادعا ڪردند «در هر زمان ڪہ چڪ را بہ ما بدهید سریعا آن را وصول مے ڪنیم» باید بہ این نڪتہ پے برد ڪہ احتمالا از راہ هاے غیرقانونے و غیرانسانے مے خواهند این اقدام را انجام دهند؛ مثل این ڪہ شخص صادرڪنندہ را بہ زور بازو تهدید مے ڪنند تا وجہ چڪ را پرداخت ڪند. وکیل پایه یک دادگستری
در مواقعے نیز ممڪن است چڪ بہ صورت قهرے بہ فرد دیگرے برسد. مثلا هنگامے ڪہ شخصے چڪ را برگشت مے زند و سپس فوت مے ڪند و پس از آن چڪ بہ وراث او مے رسد، در این مواقع از لحاظ قانونے منعے براے پیگیرے ڪیفرے چڪ وجود ندارد و وراث آن شخص مے توانند بہ شڪایت ڪیفرے ادامہ دهند.

وڪالت بعد از برگشت
ممڪن است دارندہ چڪ بخواهد پس از آن ڪہ چڪ را برگشت زد، آن را بہ شخص دیگرے واگذار ڪند ڪہ بہ نمایندگے از او وجہ چڪ را وصول ڪند. در این خصوص قانون صدور چڪ معتقد است: در صورتے ڪہ دارندہ چڪ بخواهد چڪ را بہ وسیلہ شخص دیگرے بہ نمایندگے از طرف خود وصول ڪند و حق شڪایت ڪیفرے او در صورت بے محل بودن چڪ محفوظ باشد، باید هویت و نشانے خود را بہ طور ڪامل بنویسد و نمایندگے شخص مذڪور را در پشت چڪ قید ڪند.
با این ڪار معمولا اشخاص خود را از گیرودارهاے شڪایت و دعوا راحت مے ڪنند و این امور را بہ وڪیل خود مے سپارند و در انتها با پرداخت حق الزحمہ اے بہ وڪیل بہ پول خود مے رسند.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *