رسانه های اجتماعی و پیشگیری از جرم ( قسمت اول )

۱ ـ وبلاگ های Blotter پلیس

وبلاگ های بلاتر پلیس یک ضبط کننده در ایستگاه پلیس است . به طور سنتی یک گروهبان میزبان این رویدادها را ثبت می کند . امروزه توییتر ، وبلاگ ها ، یوتیوب و صفحات فیس بوک و فن پیج های فیسبوک توسط کاپیتان ها و فرماندهان پلیس مورد استفاده قرار می گیرند تا در زمان واقعی ، معادل دیجیتالی پلیس بلاگر را بیابند.

بهترین وکیل تهران می گوید انتشار یک جرم و دستگیری در یک منطقه ، در حال حاضر یک فعالیت آنلاین ، به ویژه از طریق وب سایت های روزنامه های محلی محسوب می شود . اما رسانه های اجتماعی این اجازه را می دهند که افسران پلیس اطلاعات خود را از صحنه جرم ، هویت جرم و مسائل دیگر به اشتراک بگذارند .گزارشگران محلی نیز اطلاعات خود را مستقیماً از این شبکه های اجتماعی دریافت می کنند .

این مسئله بدین معنی نیست که پلیس به ژورنالیست تبدیل شود ؛ اما می تواند از طریق این شبکه ها ، اطلاعات ضروری را به طور آنلاین در اختیار خبرگزاری ها قرار دهند . امروزه روزنامه نگاران برای نوشتن تیتر خبرهای خود اولین جایی را که مشاهده می کنند ، همین شبکه های اجتماعی پلیس است.

« ما فقط گزارش پلیس را منتشر نمی کنیم » ؛ مارک اکگوو ، مدیر اطلاعات عمومی دفتر پلیس بوکاتراون در بوکا راتون ، فلوریدا در پستی در ConnectedCops.com گفت : ما داستان خودمان را می نویسیم و آن را به وب سایتمان ارسال می کنیم.

وی در ادامه گفت : « جالب تر آنجاست که رسانه های بسیاری همین داستان ها و اخبار ما را در سایت خود منتشر می کنند . این مسئله هم برای تلویزیون و هم روزنامه ها صادق است. »

اداره پلیس Boca Raton پلت فرم وب مارک خود را توسعه داده که آنها را Viper می نامند . رسانه های اجتماعی بخش مهمی از استراتژی پلیس هستند و مانند هر کسی که از رسانه های اجتماعی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند ، پلیس نیز همین کار را می کند .

۲ ـ پوسترهای دیجیتالی « تحت تعقیب »

امروزه سازمان های حقوق بشر برای یافتن مجرمان و بزهکاران فراری به جای انتشار پوستر و پخش در سطح شهر از پوسترهای دیجیتال « تحت تعقیب » در سایت های خود استفاده میکنند.

از طریق میلیون ها کاربر، دسترسی فوق العاده و مبادله سریع اطلاعات ، عکس ها و ویدئو ، سیستم عامل هایی نظیر توییتر ، فیس بوک و یوتیوب ، بستری مناسب جهت افرادی مهیا می شود که به دنبال اطلاعات خاصی هستند .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *