عقد قابل ابطال و عقد غیر قابل استناد

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...

در عقد قابل ابطال ، طرفی که حق ابطال عقد را دارد می تواند از ان صرفنظر نماید و بطور صریح یا ضمنی آن را تنفیذ نماید . در حقوق ایران ، عقد قابل ابطال جنبه استثنائی دارد و جز مواردی که قانون صریحا بطلان را از اینگونه اقسام دانسته ، بقیه موارد را باید حمل بر بطلان مطلق نمود .بهترین وکیل تهران

برای مثال ماده ۱۳۱ لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب ۱۳۴۷ معامله مدیران شرکت را با شرکت قابل ابطال دانسته است . مشروط بر اینکه شرکت ابطال آنها را از دادگاه بخواهد .وکیل پایه یک دادگستری

اصطلاح عقد غیر قابل استناد ، در جایی بکار می رود که قرارداد معتبری در برابر پاره ای از اشخاص قابل استناد نباشد و آنان بتوانند وجود عقد را انکار کنند . هر چند که اثر هر قراردادی نسبی است و به کسانی که در تراضی شرکت نداشته اند ، سرایت نمی کند ؛ یعنی شخص بیگانه از این نظم خصوصی نه طلبکار می شود و نه بدهکار ؛ بنابراین وجود عقد بین دو طرف آن در برابر هر بیگانه ای قابل استناد است . ولی اگر عقدی در رابطه با دو طرف آن نافذ و در برابر  دیگران غیر قابل استناد باشد نباید آن را باطل شمرد . چرا که اصل نسبی بودن قراردادها ، عقدی که بطور صحیح بین طرفین منعقد می شود را صحیح و پا بر جا می داند . در حقوق ایران می توان معامله به قصد فرار از دین را مثال زد ؛ مطابق ماده ۴ قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی مصوب ۱۳۵۱ هر چند که قرارداد منعقد شده بین بدهکار و طرف آن نافذ است ولی طلبکار حق دارد عین مورد انتقال بر وجود آن در دارایی منتقل الیه یا معادل قیمت آن در صورت عدم وجود آن در دارایی وی ، از اموالش بابت استیفای دین خود بگیرد ، حتی وی نسبت به منافع نیز به دلیل تبعیت آن از عین ضامن است و بایستی در صورت مطالبه طلبکار مسترد دارد .مشاوره حقوقی

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *