هزینه های متصوره جهت وصول چک

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

در تبصره ماد ه ۲ قانون صدور چک لفظ خسارات و هزینه ها به طور مطلق بکار رفته است می توان گفت که دارنده برای وصول وجه چک ممکن است متحمل خسارات و هزینه های مختلف شود که در سه بعد هزینه های دادرسی , خسارات دادرسی و خسارات موضوع مسئولیت مدنی مطرح می شود هزینه دادرسی وصول وجه چک عبارت است از هزینه اوراق دادخواست مطالبه وجه , هزینه الصاق تمبر به نسبت مبلغ خواسته (۲%) خواسته خسارات دادرسی عبارتند از هزینه های دادرسی و هزینه هایی که به طور مستقیم مربوط به دادرسی و برای اثبات دعوی یا دفاع لازم بوده است  مانند هزینه مسافرت جهت واخواست , هزینه واخواست و هزینه حق الوکاله وکیل که هزینه اخیر حتی اگر ضروری نباشد از مصادیق خسارات دادرسی قرار می گیرد

این ماده شرط ارتباط مستقیم با دعوی و لزوم هزینه برای اثبات دعوی یا دفاع را برای اینکه حق الوکاله وکیل جز خسارات دادرسی باشد لازم ندانسته است .

. ماده ۵۱۵ ق.ا.د.ع.و.آ در امور مدنی مصوب ۱۳۷۹

 . گواهی عدم پرداخت بانک که اصولا هزینه ای ندارد مطابق رای وحدت رویه ۵۳۶ -۱۰/۷/۱۳۶۹ همان اثرات واخواست را دارد

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *