تفاوت تدلیس و کلاهبرداری در چیست؟

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

در تدلیس اساسا معامله به گونه ای انجام می شود که با فرض امکان پیش گیری از تدلیس، متضرر موضوع در این پیشگیری سهل انگاری نموده و عملاً در بخشی از تدلیس با نقش مشارکت اقدام کرده است . برای مثال اگر کسی خود را نماینده یا وکیل از طرف صاحب مال در فروش یک مال معرفی کند، مخاطب باید با تدقیق در سمت بایع و اینکه از طرف مالک اجازه دارد یا خیر از تدلیس جلوگیری کند اما به صرف بیان شخص معامل و بدون تحقیق معامله را انجام می دهد بنابراین در تدلیس به نوعی نقش ایفا کرده است اما در تدلیس کیفری مغز متفکر تدلیس باید به تعبیر قانون گذار مانوری متقلبانه که صرفاً توسط شخص کلاهبردار صورت می پذیرد انجام دهد که میل به تقدیم مال را برای قربانی جرم فراهم کند به عبارت روشنتر یعنی قربانی جرم حتی در فرض تحقیق به لحاظ مشتبه سازی که در اثر مانور متقلبانه ایجاد شده مغرور کلاهبردار می شود.
پس در کلاهبرداری (تدلیس کیفری) فرد حتی در فرض تحقیق نیز نمی تواند سمت را کشف کرده و سهل انگاری ای نکرده و رکن اصلی مانور متقلبانه کلاهبردار است ولی در تدلیس فرد می توانسته تحقیق بعمل آورد ولی سهل انگاری کرده و به مانند این است که خود در بخشی از عمل نقش داشته است.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *