چگونه میتوانیم یک قرارداد جامع و محکم بنویسیم؟

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

همان‌طور که می‌دانید، قرارداد نویسی یک امر تخصصی و حساس است. برای این‌که یک قرارداد بی‌نقص بنویسید؛ لازم است که از تمام جزئیات قراداد نویسی آگاه شوید تا هیچ چیزی از قلم نیافتد و ضرری متوجه شما نباشد.

در ادامه‌ی این مطلب، جزئیات کاملی از نحوه‌ی تنظیم قرارداد را خواهیم آورد.

۱) طرفین قرارداد
هر قرارداد، بین دو شخص منعقد می‌گردد. اشخاص طرف قرارداد می‌توانند حقیقی یا حقوقی باشند.
در قرارداد نویسی با یک شخص حقیقی باید توجه کنید که شخص مقابل شما به سن بلوغ و رشد عقلی رسیده باشد.

علاوه‌بر آن باید توجه داشته باشید که آن شخص شما ممنوع‌المعامله نباشد. هم‌چنین، لازم به ذکر است که اگر طرف مقابل شما به وکالت از شخص دیگری با شما قرارداد می‌بندد، حتماً برگه‌ی وکالت او را مطالعه کنید.

اگر قصد قرارداد نویسی با یک شخص حقوقی را دارید، لازم است که اساس‌نامه‌ی شرکت متعلق به آن شخص را مطالعه کنید. چراکه ممکن است آن شرکت در مورد موضوع قرارداد شما اهلیت نداشته باشد و قرارداد شما پشتوانه‌ی قانونی خود را از دست بدهد.

مورد دیگری که هنگام بستن قرارداد با یک شخص حقوقی باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که اقامتگاه قانونی شرکت متعلق به آن شخص، باید در قرارداد ذکر شود. این مورد، هنگام بروز اختلاف، برای ابلاغ اوراق قضایی و هم‌چنین شناخت دادگاه صالح، بسیار مفید است.

۲) موضوع قرارداد
موضوع قرارداد، مال یا عملی است که طرفین قرارداد متعهد به تسلیم یا انجام آن هستند. البته در انتخاب موضوع قرارداد محدودیت خاصی وجود ندارد مگر آنکه به لحاظ شرعی و یا قانونی مخالف قوانین امری تلقی شود.

هرچه موضوع قرارداد به طور دقیق مشخص و واضح باشد؛ اختلاف نظر‌ها و برداشت‌های مختلف از آن کمتر خواهد بود.

۳) مبلغ قرارداد
مبلغ قرارداد، یکی از مهم‌ترین بخش‌های قرارداد نویسی محسوب می‌شود. مبلغ قرارداد و نحوه‌ی پرداخت آن، می‌توانند به شیوه‌های گوناگونی در قرارداد قید گردند.

۴) زمان اجرای تعهد
زمانی که طرفین ملزم به انجام تعهدات خودشان می‌باشند را زمان اجرای تعهد می‌گویند. در هر قرارداد، می‌توان ضمانت‌های اجرایی متعددی را برای عدم اجرای تعهد در زمان تعیین شده مشخص کرد.

۵) محل اجرای قرارداد
محلی که تعهد باید در آنجا انجام شود را محل اجرای تعهد می‌نامند. اگر در قرارداد نویسی، محل اجرای تعهد ذکر نشده باشد، مکان انعقاد قرارداد را به‌عنوان محل اجرای تعهد در نظر می‌گیرند.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *