جریان خیار تبعض صفقه در معاوضات

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

این سئوال مطرح است که آیا «خیار تبعض صفقه» در مواردی که تجویز می گردد اختصاص به عقد بیع دارد و یا در سایر معاملات معاوضی، مانند «اجاره، نکاح، صلح معاوضی» جاری خواهد بود؟

به فرض دوم، بحث می شود که در چه شرایطی در کلیه معاوضات جاری می شود؟ برای روشن شدن این بحث و به منظور انتخاب پاسخ مناسب برای سئوال فوق، لازم است بدوا مشخص شود که دلیل خیارات، صرفا نقلی است و از روایات اهل البیت علیهم السلام استفاده شده است. یا می توان برای هر یک از اقسام خیارات، دلیل عقلی و سیره عقلانیه، اقامه کرد؟

از طرف دیگر آیا تشریع خیارات در موارد جریان هر یک از آنها برای تامین چه هدفی بوده است؟ و آیا می توان هدف و غایتی عقلی و عقلایی برای آن تصور کرد و گفت بر پایه آن هدف، شارع مقدس آن خیار را جعل فرموده است، و به عبارت دیگر خیارات «احکام امضائیه» است که عقل و عقلاء در همه ادوار تاریخ نسبت به آن حکم کرده و می کنند و شرع انور اسلام آن را امضاء فرموده است و یا از قبیل «احکام تاسیسیه» است و عقل و عقلاء نسبت به آن ساکت بوده و هیچ گونه حکمی در آن مورد ندارند، بلی «عقل سلیم» پس از صدور حکم از شارع، اطاعت او را لازم و واجب می داند، آن هم از باب لزوم اطاعت فرمان مولای حکیم علی الاطلاق؟

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***

موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .

ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .

اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟

جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :

۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .

۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .

۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .

جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *