مجازات صدور چک بلا محل

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

« تسلیم ارادی چک که بر عهده یکی از بانک های ایرانی می باشد به نحو غیر قابل پرداخت یا دارنده که مستوجب مجازات خواهد بود .»

« منظور از صدور چک پرداخت نشدنی صدور چک به گونه ای است که بانک به یکی از علل قانونی از پرداخت وجه آن خودداری کند . » « صدور چکی که از طرف محال علیه نکول شود . »

شرط عدم پرداخت وجه مشترک در کلیه تعاریف مذکور است . با وصف مشترک بودن شرط عدم پرداخت وجه چک در انواع سه گانه جرائم شاید بتوان گفت بزه چک پرداخت نشدنی ، صدور عمدی چک غیر قابل پرداخت یا غیرقابل پرداخت نمودن آن پس از صدور نخستین سوالی که در این خصوص متبادر ذهن می شود این است که چرا مقنن از بین تمامی اسناد اعم از رسمی ـ تجاری عادی فقط به چک بهاء داده و مقررات کیفری برای صادرکنندگان چک پرداخت نشدنی لحاظ نموده است .

بهترین وکیل چک معتقد است هدف قانونگذار از وضع مقررات کیفری برای چک حمایت از موضوع آن یعنی طلب افراد است ، تا مردم اعتماد بیشتری به این وسیله وصول طلب آنی که جایگزین اسکناس می باشد بنمایند و چون این وصول دارای اختصاصاتی است که آن را از سایر اسناد متمایز و مشخص می سازد آن را جانشین اسکناس و دارای قابلیت نقل و انتقال سریع می باشد . به همین لحاظ مقنن مقررات کیفری برای حمایت از دارندگان چک وضع نموده است .

استفاده از واژه « بلا محل » ، با لحاظ ماده ۳ قانون اصلاحی صدور چک ؛ صادر کننده باید در تاریخ صدور ، مبلغ چک در بانک محال علیه داشته باشد و نیز نباید چک را به صورتی تنظیم نماید که بانک به عللی از قبیل عدم مطابقت امضاء یا قلم خوردگی در متن چک یا اختلاف در مندرجات چک و امثال آن از پرداخت وجه چک خودداری نماید ، صحیح و صائب نیست ؛ زیرا بلا محل بودن ، یک علت عدم پرداخت وجه چک است و علل دیگری از قبیل قلم خوردگی ، عدم مطابقت امضا نیز می تواند موجب عدم پرداخت وجه چک محسوب گردند . از این رو به کارگیری عبارت چک پرداخت نشدنی به جای چک بلامحل یا بی محل امری صواب محسوب است . برای پیگیری چک پرداخت نشدنی شما باید به جستجوی وکیل بپردازید و موسسه حقوقی سفیر صلح در این رابطه به شما کمک خواهد کرد .

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *