موسسات عمومی وابسته به قوه قضائیه

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

سه طیف خاص از نهادهای کارگزار امور عمومی جهت تحقق بخشیدن به اهداف قوه قضائیه مکلف به ارائه خدمات می باشند . دسته اول این نهادها نیروی انتظامی بوده که نهادی است خارج از تشکیلات قوه قضائیه که دارای سازمان مخصوص بخود و تحت نظارت وزارت کشور که فرماندهان عالی آن از جانب مقام رهبری منصوب می شوند . این نیروها هیچ پیوستگی سازمانی ، اداری و مالی به قوه قضائیه نداشته و قوه قضائیه هیچ نظارتی بر سازمان آنها و امور اداری آنها ندارد و فقط به حکم مقنن این نیروها ضابط قوه قضائیه محسوب شده و مجری فرامین مقامات قضایی می باشند . بدون آنکه از طرف مراجع قضایی عزل و نصبی در  اعضاء و مقامات آنها صورت پذیرد .

دسته دوم برخی از حرف معین می باشند که توسط اشخاص حقوق خصوصی اداره و تصدی می شوند ؛ لیکن به لحاظ نوع مشاغل و خدماتی که ارائه می نمایند بعنوان همکاران اختیاری و در برخی موارد اجباری مقامات قضایی و دادگاهها مشغول می باشند . به دلیل نوع و اهمیت این مشاغل و به لحاظ ارتباط مستمر و دائمی که با حقوق آحاد اجتماع دارند به تدریج خدمات آنها جنبه عمومی پیدا کرده و به همین دلیل و برای تنظیم امور حرف و نظارت بر امور حرفه خود نظارت داشته و ناظم امور حرفه در برابر اعضاء و نماینده حرفه حاکمیت محسوب می گردد که اهم آنها عبارتند از کانون وکلای دادگستری ، کانون مترجمان رسمی و این نهادها و موسسات هیچ وابستگی به قوه قضائیه نداشته ؛ بلکه نوع خاصی از موسسات عمومی بوده ؛ که این موسسات نیز از نظام حقوقی خاص خود تبعیت می کنند .

دسته سوم ؛ موسسات دولتی وابسته به قوه قضائه می باشند ؛ با توجه به گستردگی و وسعت وظایف قوه قضائیه سازمانها و تشکیلات غیر قضایی متعددی جهت حصول اهداف این قوه به عنوان اجزایی از آن تدارک دیده شده است که وظیفه پشتیبانی و انجام وظایف غیر قضایی این قوه را عهده دار می باشند که به دلایل خاص فنی ، اداری ، اجتماعی و نو ع عملکرد آنها در مقایسه با عملکرد اصلی قوه قضائیه تحت قالب موسسات مستقل و مجزا از سازمان مرکزی قوه قضائیه سازماندهی شده اند . حسب قوانین موجد این سازمانها و بر اساس نمودار تشکیلاتی قوه قضائیه موسسات دولتی وابسته به آن عبارتند از :

۱ ـ سازمان بازرسی کل کشور

۲ ـ دیوان عدالت اداری

۳ ـ سازمان زندانها و اقدامات تامینی کشور

۴ ـ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

۵ ـ اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی

۶ ـ دانشکده علوم قضایی

۷ ـ روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران .

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *