علائم تجاری: هنگامی که یک نام شرکت صرفاً توصیفی در نظر گرفته می شود

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...

علامت تجاری یا علامت خدمات شامل هر کلمه ، نام ، نماد ، دستگاه یا هر ترکیبی است که برای شناسایی و تشخیص کالا یا خدمات یک فروشنده یا ارائه دهنده خدمات به دیگران استفاده می شود و بدین وسیله صاحبان کسب و کار تلاش می کنند نام کسب و کار خود را به عنوان یک علامت تجاری ثبت نام کنند ؛ و این مسئله بدین خاطر است که ممکن است شرکت دیگری از نام آنها استفاده کند . اگرچه برای انتخاب نام شرکت واژه های بی شماری در اختیار دارید اما همه اسامی واجد شرایط ثبت نام علامت تجاری نیستند. اگر کسب و کار در مرحله اولیه است، انتخاب نام تجاری بسیار حائز اهمیت می گردد.

در ایالات متحده آمریکا ؛ علامت ها در ثبت نام علامت تجاری فدرال ثبت شده اند که شامل هر دو رکورد اصلی و ثبت نام تکمیلی می باشد. علامت هایی که در قسمت ثبت نام ، ثبت شده اند ؛ بیشترین درجه های محافظتی را ارائه می دهند . صاحب یک علامت تجاری می تواند حق استفاده انحصاری از آن علامت را در تمام کشور در اختیار داشته باشد. علامت تجاری ویژگی های خاصی باید داشته باشد و در نوع خود منحصر به فرد باشد . ارائه خدمات یا هرگونه محصولی ذیل نام یک علامت تجاری که متعلق به فرد نیست می تواند منجر به پیگردهای قانونی گردد .

عواملی که در نهایت تعیین می کنند که چه علامت تجاری ثابل ثبت است ، در نهایت به درجه بندی توصیفی یا تمایز علامت می رسد . گرچه ممکن است برای اهداف بازاریابی مناسب باشد تا نام تجاری ای انتخاب کنید که بهترین توصیف کالا یا خدماتی است که کسب و کار ارائه میدهد ، اما علامت هایی که صرفاً کالا یا خدمات را توصیف می کنند در ثبت نام فایل اصلی قابل ثبت نیستند .

درجه توصیفی یا تمایز علامت در یک مقیاس کششی اندازه گیری می شود. در بالای مقیاس، علامت هایی هستند که خیالی یا قراردادی هستند. این علامتها به لحاظ ذاتی متمایز در نظر گرفته می شوند و نیازی به نشان دادن معنای ثانویه خود نیستند. پس از علامت های خیالی و قراردادی، علامت های تلقین کننده ای هستند که نیاز است به خوبی در مورد آنها تفکر شود تا ماهیت کالا یا خدمات را به خوبی ارائه دهند. علامت های تلقین کننده، مانند علامت های خیالی و قراردادی، بدون ثبت هیچ معنی ثانویه ای قابل ثبت می باشند. پس از آن علامت های توصیفی هستند که ممکن است از قسمت  ثبت نام در ثبت نام اصلی رد شوند . در نهایت ، در پایین مقیاس، اصطلاحات عمومی هستند که معمولا نام مشترک برای کالاها یا خدمات است. اصطلاحات عمومی هرگز قابل ثبت نیستند.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *