تجارت به نیابت از شخص محجور

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

پرسش:

من نماینده شخصی هستم که محجور است و می خواستم به حساب ایشان یک تجارت انجام بدهم . سوال من این است که آیا میتوانم یا خیر و اگر می توانم شخص محجور تاجر محسوب می شود ؟
با تشکر از راهنمایی شما

پاسخ:

بله شما می توانید تجارت را به حساب ایشان انجام دهید . اولا همانند بقیه اشخاص محجور نماینده قانونی وی می تواند در امور مالی محجور با نظارت دادستان اقدام کند و نماینده تاجر محجور هم می تواند به حساب او تجارت نماید . ثانیا محجور تاجر محسوب می شود ، اما کلیه دعاوی بعدی به طرفیت نماینده قانونی نامبرده اقامه شود که می توان این موارد را از ماده ۴۰۰ قانون تجارت و مقررات مربوط به حجر در قانون مدنی و غیره استفاده نماید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *