جلوگیری از حق ارتفاق

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

پرسش:

شخصی قسمتی از زمین خود را به عنوان حق ارتفاق به دیگری واگذار کرده و در زمان واگذاری مبلغی ناچیز دریافت کرده است. در قرارداد عادی مطالبی قید شده که اشاره به هبه دارد و نه ارتفاق. سوال من این است که آیا مالک بعد از سالها میتواند با توجه به این قرارداد عادی مانع حق ارتفاق شود. ؟
با تشکر از راهنمایی شما

پاسخ:

مستند به قانون ۹۳ قانون مدنی،حق ارتفاق حقی است برای شخص در ملک دیگری

این حق جنبه شخصی ندارد و به مناسبت مالکیت شخص بر ملکی برای او ایجاد میشود که در اثر انتقال ملک به مالک جدیدتر تعلق میگیرد.حق ارتفاق جدای از ملک قابل انتقال نیست.با توجه به تصویر ارسالی از قرارداد در این برگه قید شده است که شما فقط برای لوله کشی اجازه دارید که استفاده کنید.و اگر شما استفاده دیگری به غیر از لوله کشی آب انجام بدهید،مالک حق فسخ دارند و در غیر این صورت خیر.

*****گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید*****
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *