اقامت در سنگاپور

آشنایی با سنگاپور

اقامت در سنگاپور مستلزم شناخت سنگاپور است . جزیره سنگاپور در ۱۳۷ کیلومتری شمال استوا واقع شده است. سنگاپور چهارمین قطب مالی است که نقش کلیدی در تجارت بین المللی دارد. بندر سنگاپور یکی از پنج بندر پر رفت و آمد جهان است. سنگاپور سابقه تاریخی قدیمی در زمینه مهاجرت دارد و ۴۲ در صد از جمعیت ۶ میلیونی سنگاپور را مهاجرانی تشکیل می دهند که برای کار ، سرمایه گذاری و تحصیل به سنگاپور مهاجرت می کنند. کارگران خارجی بیش از نیمی از بخش خدمات را انجام می دهند. سنگاپور یک بنگاه تجاری پر رونق می باشد و سومین میزان درامد در آسیای شرقی را دارا می باشد. پس از استقلال سرمایه گذاری مستقیم خارجی و سیاست دولت برای صنعتی شدن اقتصاد مدرن را ایجاد کرد. از نظر شاخص کیفیت زندگی ، سنگاپور در رتبه اول آسیا و یازدهم در دنیا است. سنگاپور دارای نهمین ذخایر بزرگ جهان است. سنگاپور دارای چهار زبان رسمی انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل می باشد و مردم با گویش ها، فرهنگ و مذاهب گوناگون در این کشور زندگی می کنند. سنگاپور همچنین دارای دانشگاه ها و موسسات بین المللی معتبری می باشد که در سطح بین المللی در رتبه بالایی قرار دارند. به عنوان مثال در دانشگاه صنعتی نانیانگ در سنگاپور حدود ۸۰۰۰ دانشجو در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه رتبه ده آسیا و رتبه ۵۸ جهان را در کلیه رشته ها دارا می باشد. سنگاپور دارای نرخ بیکاری پایینی است و این کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار است.

هدف از اقامت سنگاپور

یکی از اهداف دولت سنگاپور جذب استعدادهای برتر جهت زندگی و کار در این کشور است. قصد دولت برای خارجی ها این است که سنگاپور را به مکانی برای زندگی و اقامت دائم تبدیل کند.

هر ساله هزاران نفر تحت عنوان مقیم دائمی در سنگاپور ثبت می شوند و این مسئله به اقامت در سنگاپور کمک می کند. اما فرایند پذیرش آنان به یک شکل نمی باشد. در این رابطه باید گفت فرم درخواست برای اقامت دائم و برای افرادی که قصد اخذ اقامت و تابعیت سنگاپور به صورت خانوادگی را دارند امکان پذیر می باشد.

قوانین مرتبط با اخذ اقامت در سنگاپور برنامه های مختلفی را در بر دارد که این امر برای اشخاص خارجی و با هر پیشینه ای متفاوت می باشد که تا حد بسیاری این قضیه به سرزمین مادری فرد بستگی دارد. یکی از استوار ترین و توسعه یافته ترین کشورهای آسیایی؛ کشور سنگاپور می باشد و از نظر اقتصادی بسیار پربار می باشد.

بیاد داشته باشید که میزان PR در ژولای سال ۲۰۱۶ به ۷۵۰۰۰۰ نفر تخمین زده شده است این درحالیست که این کشور حدود ۶ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است که این نرخ در سال ۲۰۱۶ به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

شرایط اقامت سنگاپور

شرایط  تعریف شده ای برای خارجی هایی وجود دارد که واجد شرایط درخواست اقامت در سنگاپور هستند . از جمله:

  • سرمایه گذاران و کارآفرینان تحت برنامه سرمایه گذاران جهانی
  • کارکنان گذرنامه حرفه ای، پرسنل فنی و کارگران ماهر (PTS)
  • همسر و فرزندان غیرمتاهل یک شهروند سنگاپور یا یک مقیم دائم در سنگاپور
  • والدین سالمند یک شهروند سنگاپور

خارجیانی که علاقه مند به کار و زندگی و اقامت در سنگاپور می باشند، می توانند درخواست خود را برای کسب اقامت ، از طریق ارائه درخواست قبل از ورود به سنگاپور، در صورتی که معیارهای بالا را داشته باشند ارائه دهند. مزیت به دست آوردن نوع اقامت دائم این است که این شخص حق دارد که حداقل ۵ سال در سنگاپور زندگی و کار کند.

یک فرد دارای پرونده استخدامی در سنگاپور پس از یک سال کار و اقامت در سنگاپور، می تواند درخواست اقامت دائمی را به اداره مهاجرت و بازرسی (ICA) ارائه نماید. این یک مسیر بسیار رایج برای افراد حرفه ای و بسیار ماهر است، زیرا برای دستیابی به این گذرها هیچ سرمایه گذاری قابل توجهی لازم نیست. هنگامی که اقامت در سنگاپور به دست می آید، متقاضی دیگر نیازی به گذراندن روش استخدام ندارد، و به این ترتیب متقاضی اقامت ،انعطاف پذیری بیشتری را در گزینه های اشتغال خود میتواند داشته باشد.

تحت اقامت PTS، یک متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان غیرمتاهل زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست اقامت در سنگاپور به صورت دائم داشته باشد.

برنامه سرمایه گذاران جهانی مخصوص کارآفرینان یا سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری های قابل توجه مالی در سنگاپور است و برای جذب کارآفرینان ثروتمند خارجی و سرمایه گذاران که مایل به ساخت خانه خود در سنگاپور هستند طراحی شده است.

دولت سنگاپور به صورت قابل توجهی میزبان افراد ماهر و یا دیگر افراد خارجی که قصد توسعه کشور و یا اقتصاد آن از راه های مختلف را دارند خواهد بود. ویزاهای اقامتی دائمی وجود دارند که شما در جهت اخذ اقامت دائم به صورتی مثبت یاری می نمایند. این امر بدین معناست که شما قادر به اخذ این ویزا با توجه به موقعیت خود می باشید. اما  در صورتی موفق خواهید شد که با اطلاعات کامل اقدام کنید.

این خود لازمه کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به اقامت در سنگاپور با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیر صلح تماس حاصل نمائید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *