اقامت فرانسه / چگونه به فرانسه برویم؟

فرانسه کشوری زیبا با تاریخ و فرهنگی غنی و البته هیجان انگیز است . بسیاری از مردم مایل به مهاجرت به فرانسه هستند، چه به عنوان یک سفر کوتاه مدت و چه برای اقامت دائم. با انجام مراحلی ساده و عملی و آماده سازی مناسب ، رفتن به فرانسه می تواند ساده تر از آنچه شما تصور می کنید باشد.

با کنسولگری یا سفارت فرانسه در منطقه خود تماس بگیرید : شما باید برای درخواست ویزای فرانسوی اقدام کنید. میتوانید با مرور وبسایت سفارت فرانسه درباره سوالاتی که قرار است از شما پرسیده شود اطلاعات کافی کسب کنید تا با پیش آگاهی با آنها رو به رو شوید .

سفارت فرانسه در اکثر کشورها دایر است و شما میتوانید سوالات خود را مستقیما از آنها بپرسید . اگر در یک کشور بزرگتر مانند ایالات متحده ، زندگی می کنید ، هر ایالت سفارت مخصوص به خود را دارد . به عنوان مثال ، سفارت فرانسه در آتلانتا ، جورجیا ، خواسته های ایالات زیر را مهیا می کند : جورجیا ، آلاباما ، می سی سی پی ، کارولینای شمالی ، کارولینای جنوبی و تنسی .

به جز اینکه شما شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا هستید ، اولین قدم برای حرکت به فرانسه معمولاً درخواست یک ویزای توریستی است . این نوع ویزا به شما امکان می دهد تا مدت یکسال در فرانسه بمانید.

هنگامی که ویزای توریستی منقضی می شود ، شما مجاز به درخواست مجوز یک ساله می شوید و آن را سالیانه تمدید می کنید . پس از یک سال ، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد فرانسه هستید و اگر می خواهید در آن رانندگی کنید ، باید گواهینامه رانندگی فرانسه (Permis de conduire) را بدست آورید .

اگر شما قبلا شهروند کشوری در اتحادیه اروپا بوده اید ، نیازی به ویزا برای رفتن به فرانسه ندارید . شهروندان اتحادیه اروپا حق دارند که در هر کشوری از اتحادیه اروپا زندگی و کار کنند.

درخواست ویزای خود را ارائه دهید : اگر اجازه داده شود ، کاغذهای تکمیل شده روادید را به کنسولگری فرانسه در کشوری که در آن زندگی می کنید ، ارسال کنید . اگر شما مجاز به ارسال درخواست خود از طریق پست نیستید ، باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید.

ـ این درخواست ممکن است شامل یک یا چند عکس گذرنامه ، هزینه درخواست ، یک فرم تکمیل و امضا شده برای ویزا ، مدارک بیمه درمانی ، مدارک مالی ، اسناد درخواستی دیگر و گذرنامه اصلی شما باشد.

ـ حداقل یک کپی از تمام اسنادی که برای رفتن به فرانسه تهیه کرده اید را پیش خود نگه دارید ، زیرا ممکن است لازم باشد بعدا آن را بعنوان مدارک شناسایی ارائه کنید.

منتظر ویزای خود باشید : سفارت یا شما را مطلع خواهد کرد که ویزا آماده است تا شخصاً به آنجا مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت کنید یا از طریق پست برای شما ارسال خواهد کرد . ویزا یک علامت رسمی در یکی از صفحات پاسپورت شما خواهد بود .

یک کار پیدا کنید : وقتی وارد فرانسه می شوید ، باید کار خود را آغاز کنید . این بدین معنی است که شما باید قبل از ترک کشورتان شغلی را یافته یا سعی کنید آن را به محض رسیدن به فرانسه پیدا کنید . در هر صورت ، باید یک رزومه و نامه در فرانسه به کارفرمایان احتمالی خود ارائه کنید . این رزومه باید با استانداردهای محلی سازگار باشد ، که        می تواند با استاندارهای کشور شما متفاوت باشد .

ـ برای یافتن نمونه رزومه های حرفه ای اینترنت را جست و جو کنید . با توجه به اینکه می خواهید خودتان رزومه را بنویسید یا از یک شخص حرفه ای بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد ، می توانید گزینه های مختلف را به صورت آنلاین بررسی کنید.

ـ اگر قادر نیستید که به زبان فرانسه صحبت کنید می توانید به دنبال تدریس زبان مادری خود در فرانسه باشید.

یک برنامه علمی بیابید : یکی از ساده ترین راه های دریافت ویزای فرانسه برای مطالعات علمی است. می توانید مستقیما به یک موسسه فرانسوی برای یک برنامه درجه ای درخواست دهید یا سعی کنید یک برنامه وابسته به دانشگاه را در کشور خودتان پیدا کنید.

بیشتر دانشگاه ها می توانند شرایط تحصیل در یک دانشکده فرانسوی را به مدت یک الی ۲ ترم برای افراد خارجی مهیا کنند.

برای تحصیل در فرانسه درخواست بدهید : فرآیند درخواست برای مطالعات خود را کامل کنید . این بدین معنی است که شما مستقیما به یک موسسه فرانسوی به عنوان یک دانشجوی خارجی و یا درخواست تحصیل در خارج از کشور از طریق یک دانشگاه خارجی وابسته اقدام کنید .

احتمالا باید هزینه درخواست را پرداخت کنید ، یک مقاله کاربردی بنویسید ، رونوشت های رسمی را ارسال کنید ، و یک یا چند توصیه نامه ارسال کنید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *