توصیه ای برای وکلای جوان : مهارت های جذب موکل

اسطوره ای وجود دارد که هوشمند بودن ، صالح بودن و مهارت ؛ کلیدی است برای موفق بودن وکیل . اما اگر فهرستی شامل ۱۰ نفر برتر هر رشته و زمینه ای را لیست کنید و آن را با لیستی از ۱۰ نفری که پول بیشتری پرداخت می کنند مقایسه کنید ، متوجه خواهید شد که رابطه کمی میان آنها وجود دارد . همین امر برای وکلا نیز صادق است . یک وکیل بزرگ بودن کافی نیست ، به ویژه در زمانه رکود اقتصادی . در واقع ، « موفقیت » مهارت خاص خودش را دارد . فراتر از یک وکیل خوب بودن ، کلید موفقیت حرفه ای در حقوق ، تسلط بر دو مهارت است.

به همین ترتیب ، چون ارتباطات پایه و اساس موفقیت است ، کلید تسلط بر این مهارت ها فقط در درک افراد خلاصه می شود . بدین ترتیب طبیعی است که ماهر شدن در زمینه های حقوقی لازم است افراد را درک کنیم ( یا چگونه بهتر با مردم ارتباط برقرار کنیم ) برای درک بهتر اینکه کدام راه برای خدمت به افراد برای حل مشکلات قانونی شان بهتر است ، و چگونگی به دست آوردن موکلین جدید مهارت هایی وجود دارد . مطالعه گذرا بر کتاب های قانون و حقوق را فراموش کنید . راز واقعی موفقیت ، در فهم و درک افراد است و البته  استفاده از این درک برای استحکام این دو مهارت عبارتند از : بازاریابی حقوقی و توسعه کسب و کار .

بازاریابی حقوقی

حتی بزرگترین شرکت ها ، با یک تیم بازاریابی قوی ، در هنگام فروش خدمات موسسه های خود برندینگ و مارکتینگ را فراموش می کنند . بازاریابی موسسه های حقوقی در مورد کشف مشکلاتی است که برای مردم پیش می آید . تصور غلط رایج این است که تمرکز بر روی شماست و نه بر روی مصرف کننده . در نتیجه ، شما سعی می کنید خدمات خود را به فروش برسانید نه راه حلی که آنها نیاز دارند و شما می توانید ارائه دهید . با این حال ، مصرف کننده به دنبال « وکیل دادگستری » نیست؛ مصرف کننده در جستجوی یک راه حل برای مشکل  خود است : « من شکایت کردم »  یا  « کسی حقوق ثبت اختراع من را نقض کرده است » . این ها اطلاعاتی است که مصرف کننده یا موکل به دنبال آنهاست . پس بهتر است که شما راه حلی برای مشکل قانونی آنها ارائه دهید.

بازاریابی فراتر از ارتباط  پیامی است ؛ این  مسئله شامل یک استراتژی برای تعیین این است که چه چیزی بهترین چیز برای شما یا موسسه شماست.

کلید این مسئله این است که توازنی پیدا کنید که هم بتواند شما را حفظ کند وهم متناسب با ترجیحات شما برای نوع کاری که می خواهید انجام دهید ، نوع افرادی که می خواهید با آن کار کنید و چگونگی پرداخت شما در هنگام کار روی پرونده های جدید باشد .

هنگامی که یک توازن بالقوه پیدا می کنید ، باید آنها را آزمایش کرده و اطمینان حاصل کنید که پیام بازاریابی شما به افراد مناسب رسیده  و آنها را وادار به اقدام کند. ایجاد یک طرح مناسب کار می تواند شما را در مسیر انجام اموری که در انجام آنها خوب هستید قرار دهد. همچنین می تواند امنیت شغلی شما را تامین کند.

به عنوان یک وکیل جوان همیشه باید توجه خود را به جایی که فرصت های بالقوه وجود دارند معطوف کنید . بسیاری از افراد در مقابل بازاریابی مقاومت می کنند ؛ زیرا معتقدند که اگر خودشان را به صورت دقیق معرفی کنند، مشتریان خود را از دست خواهند داد .

توسعه تجاری

بسیاری از وکلای جوان از دانشکده های حقوق فارق التحصیل شده ، به موسسات می پیوندند و سربه زیر کار خود را به پیش می برند. بسیاری از وکلا بیش از ۱۰ سال فقط به انجام اموری که به آنها واگذار شده مشغول می شوند (انجام امور موکلین افراد و موسسات دیگر) . در برخی موارد ، هنگامی که در سهام موسسه شریک می شوند از خواب غفلت بیدار شده و متوجه می شوند که لازم است خودشان نیز دست به کار شده و به تنهایی موکلین خود را به دست آورند.

اگر شما در یک موسسه کوچک مشغول به کار هستید یا اگر شرکت خود را تاسیس کرده اید، توسعه کسب و کار از ابتدا ضروری و لازم است.

با این حال، در شرکت های بزرگتر، کارمندان به طور ثابت چک های حقوقی وعده داده شده را جمع آوری می کنند . به همین علت اغلب آنها به این واقعیت که کسب و کار باید از جایی بیرون از موسسه بیاید، غافل و نا آگاه هستند. بیدار شدن از این خواب غفلت هنگامی رخ می دهد که به طور ناگهانی از آنها انتظار می رود که موکلی به موسسه بیاورند ، یا حقوقشان کاهش پیدا می کند و یا بدتر از همه موسسه ورشکسته می شود .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *