خلع ید چقدر زمان میبرد ؟

خلع ید چقدر زمان میبرد

خلع ید چقدر زمان میبرد

در مقاله های پیشین به تفصیل راجع به خلع ید و تفاوت آن با تخلیه ی ملک توضیح دادیم و گفتیم که خلع ید به معنی تصرف یک ملک به صورت غیر قانونی و بدون هیچ گونه قراردادی است.

چندی پیش موکلی به تیم حقوقی سفیر صلح مراجعه کرد و پرونده ی خود را با بهترین وکیل ملکی این مجموعه مطرح نمود.

خلع ید چقدر زمان میبرد

خلع ید چقدر زمان میبرد

در ادامه به جنبه های این پرونده می پردازیم و تلاش می کنیم که پاسخ این سوال را بدهیم که اصولا خلع ید چه مدت زمان طول خواهد کشید.با ما همراه باشید

آقای میم .الف که مردی ۴۶ ساله بود چندی پیش به سراغ تیم حقوقی سفیر صلح آمد و مدعی شد که به همراه دیگر ساکنین ساختمانی که در آن زندگی می کنند، دچار مشکلی بزرگی شده اند که کار را به شکایت و ارائه ی دعوا به دادگاه کرده است.

مشکل آقای الف و همسایگان اینجا بود که یکی از مالکین آن ساختمان اقدام به تاسیس نوعی کارگاه چوب در پارکینگ ساختمان کرده و به خاطر این که این بخش از ساختمان مشاعی است ، صدای دیگر همسایگان بلند شده بود که این مسئله برای آن ها مشکلاتی از قبیل دشواری عبور و مرور و هم چنین کوچک شدن فضای پارکینگ درست کرده است.

ایشان متذکر شدند که بیشتر ساکنین مالک هستند و هر یک از آن ها بخش مشخصی از پارکینگ را در اختیار دارند.

آقای الف با همراه همسایگان به دادگاه مراجعه کرده و درخواست خلع ید کرده بود. اما سوالی که به خاطر آن به سفیر صلح مراجعه کرده بود، این بود که چه مدت طول خواهد کشید تا حکم خلع ید صادر شود و این که آیا امکان تجدید نظر برای غاصب وجود خواهد داشت ؟

علاوه بر این مشتاق بود که بداند آیا این حکم قطعی است یا خیر؟!

در پاسخ به این سوال وکیل پایه یک دادگستری مجموعه ی سفیر صلح ،عنوان کرد که نمی توان زمان مشخصی را تعیین نمود.

همه چیز به شرایط پرونده بستگی دارد. متشاکی عنه می تواند ظرف مدت ۲۰ روز بعد از ابلاغ حکم دادگاه ، اعتراض خود را ارائه کرده و درخواست تجدید نظر داشته باشد.

بعد از آن نیز همه چیز به رای قاضی و شرایط خاص هر پرونده دارد.

در این جا به آقای الف و دیگر همسایگان آن ساختمان پیشنهاد کردیم که پرونده ی خود را به دستان ماهر وکلای سفیر صلح بسپارند و خود با خیالی آسوده منتظر نتیجه بمانند.

واقعیت این جا بود که این پرونده ، پیچیدگی چندان خاصی نداشت اما متاسفانه خیلی از افراد به خاطر عدم آشنایی با قوانین ملکی تصور می کنند که این گونه دعاوی سخت و دشوار هستند.

مشخصاً در این پرونده ، همه ی همسایگان علاوه بر شهادت به غصب کردن پارکینگ توسط یکی از مالکین ، سند ملک خود را به دادگاه ارائه دادند.

خلع ید چقدر زمان میبرد

خلع ید چقدر زمان میبرد

 

واقعیت این جاست که بدون داشتن سند رسمی ملک ، کار خلع ید اندکی سخت می شود. چرا که در ابتدا باید مالک بودن خود را اثبات کرده و سپس درخواست خلع ید داشته باشید.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه یافتن وکیل در تهران به وب سایت تیم حقوقی سفیر صلح مراجعه کنید. تیم حقوقی سفیر صلح با در اختیار داشتن بهترین وکیل در تهران می تواند به خوبی پرونده های شما را تحلیل کرده و با توجه به شرایط پرونده بهترین روش و استراتژی را برای شما مشخص کند.

شماره های تماس :

۰۹۱۲۱۹۹۴۱۷۶

۲۶۶۴۳۹۰۸

 

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *