چگونه بهترین وکیل طلاق را تشخیص دهیم

دانشگاه ها و دانشکده های حقوق در سراسر کشور بر تدریس تئوریک مواد قانونی و نظریه های حقوقی تمرکز دارند . مهارت های ارتباطی تحت پوشش و تدریس در دانشکده های حقوق معمولا در مورد استدلال ها و الزامات قانونی در دادگاه ها بحث می کنند و به بررسی نظری مواد قوانین مدنی و جزایی می پردازند و کمتر به سراغ رویه های عملی می روند. با این حال ، مهارت های ارتباطی که خارج از جلسه دادگاه رخ می دهد ، بسیار بیشتر است و گاهی اوقات برای عملکردهای صحیح بهترین وکیل طلاق بسیار مهم است. اگر قصد دارید که بهترین وکیل طلاق را تشخیص دهید ، پس با ما در موسسه حقوقی سفیرصلح همراه باشید تا نکات مهم و کلیدی را در این رابطه با شما در میان بگذاریم :

بهترین وکیل طلاق

ممکن است شما به دنبال بهترین وکیل طلاق باشید . بسیار خوب ؛ سوال این است که از کجا شروع می کنید ؟ حتما نمی خواهید به طور تصادفی وکیلی را از دفترچه تلفن پیدا کرده او را به عنوان وکیل طلاق خود انتخاب کنید ؛ بلکه می خواهید وکیلی را انتخاب کنید که به بهترین شکل از شما و منافعتان حمایت کند .

بنابراین بایستی تصمیم بگیرید که آیا شما اصلا به یک وکیل نیاز دارید ؟ در حقیقت اگر شما و همسرتان بتوانید با یکدیگر در مسائل مالی و حضانت توافق داشته باشید ، نیازی به استخدام وکیل نیست . در واقع ، اکثر طلاق ها به پروسه های دادرسی نیازی ندارند، به خصوص اگر مسائل مالی و حضانت در میان نباشد  . در غیر اینصورت شما و همسرتان می توانید با استخدام یک وکیل و سپردن امور به او تا حد زیادی از ترس و فشار ناشی از طلاق بکاهید.

در مراجعه به بهترین وکیل طلاق موارد زیرا را حتما در خاطر داشته باشید :

  • اگر شما و همسرتان مسائل مالی و حساب های بانکی مشترکی دارید در زمان درخواست وکیل طلاق به وکلایی مراجعه کنید که قوانین راجع به اموال و دارایی را به خوبی می شناسند .
  • در صورتی که شما و همسرتان پیش از ازدواج ، درگیر توافقات و معاملات مشترک شده اید ، در زمان درخواست وکیل طلاق ؛ از وکیلی بهره بگیرید که در این مسائل خبره باشد.
  • اگر تصمیم شما برای طلاق چندان توافقی و دوستانه نیست به فکر درخواست وکیل طلاق باشید .

در هنگام درخواست وکیل طلاق ، از دوستان خود بخواهید وکیل مناسبی را به شما معرفی کنند . با دوستان خود که وکلای مجربی را می شناسند مشورت کنید . اکثر افرادی که از طلاق گذشتند ، از بازگو کردن تجربیات خود دریغ نمی کنند ، و برخی حتی ممکن است تمایل داشته باشند به طور آشکار درباره هزینه های مشاوره ای که پرداخت کرده اند و همچنین راجع به نرخ بهترین وکیل طلاق به شما مشورت بدهند .

سوالات خاصی در مورد تجارب دوستانتان در ارتباط با بهترین وکیل طلاق بپرسید. سوالاتی که باید بپرسید عبارتند از  :

  • آیا وکلای مذکور به سرعت به ایمیل و تماس تلفنی پاسخ می دهند؟
  • آیا برخود وکیل دوستانه، آگاهانه و معقول بود؟
  • وکیل معرفی شده در دادگاه چگونه بود ؟ آیا ارتباط خوب و موثری با قاضی و شهود داشت؟
  • آیا اصطلاحات و مسائل حقوقی را به خوبی در دادگاه بیان نمود؟
  • آیا پرونده های شما در زمان مقرر به اتمام رسید یا وکیل شما تمایل داشت که زمان آن را بیشتر کند؟

همچنین برای درخواست وکیل طلاق می توانید از سایت های وکلا بازدید کنید . در عصر دیجیتال ، اکثر وکلا حداقل یک وب سایت یا رسانه اجتماعی دارند . از یک موتور جستجو مانند گوگل برای پیدا کردن بهترین وکیل طلاق  استفاده کنید. با وکیل انتخاب شده قرار ملاقاتی تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که اولین وکیلی که پیدا کرده اید را انتخاب نکنید. در عوض، لیستی از وکلای بالقوه را از منابع ذکر شده در بالا تشکیل دهید. با هر کدام از وکلا تماس گرفته و به صورت تلفنی مشاوره بگیرید تا میزان دانش و آگاهی وکیل را بسنجید . پس از آن از میان وکلای در لیست ، بهترین وکیل طلاق را انتخاب کنید.

همچنین مسائل مالی و هزینه وکیل را نیز در تصمیم خود لحاظ کنید . بسته به بودجه شما ممکن است لازم باشد در نظر بگیرید که وکیل انتخابی شما چه هزینه ای برایتان در بر خواهد داشت .

اما در موقع درخواست وکیل طلاق ، ایشان توقعاتی نیز از شما دارند که به طور اختصار این توقعات عبارتند از :

۱ ـ وکیل طلاق از شما می خواهد که منظم باشید : منظم بودن موجب صرفه جویی در هزینه می شود. همه مدارک ، کپی آنها و خلاصه ای از اسناد را برایم ارسال کنید ؛ تا بدانم که چه کاری باید انجام شود . همین امر برای پیام های متنی ، ایمیل ها و یادداشت های شما نیز صدق می کند .

۲ ـ ممکن است وکیل طلاق وسط حرف شما بپرد ؛ ولی شما نباید ناراحت شوید:  نمی خواهم بگویم که این مسئله به بهترین وکیل طلاق اجازه می دهد که بی ادب باشد و یا اهمیتی به سابقه و صحبت های شما ندهد. اما او از این واقعیت آگاه است که هر دقیقه که صحبت می کنید برای شما هزینه بر خواهد بود ؛ بنابراین اگر گفتگوها به بیراهه کشیده شود مسائل مرتب تکرار شده و در این صورت نمیتواند به درستی کار خود را انجام دهد .

۳ ـ اجازه ندهید که بیشتر از آنچه که لازم است از شما اطلاعات دریافت کند:  اگر فکر می کنید که به علت شرایط خاص و تاثیر ناخوشایند بر فرزندانتان نمی توانید که برنامه دیدارهای زیادی را بپذیرید ، این مسئله را به وضوح برای بهترین وکیل طلاق روشن کنید .

۴ ـ بدانید که وکیل طلاق قبلا تمام این مسائل را شنیده است:  نکات ناراحت کننده را تکرار نکنید . اگرچه بهترین وکیل طلاق از شما جزئیات زندگی تان را نخواسته است اما دانستن اطلاعاتی راجع به شیوه زندگی جایگزین ، اعتیاد ، ترس ها و یا هر وضعیت دیگری که موجب خجالت شما می گردد بسیار ضروری و مهم است .

۵ ـ چنانچه چیزی را نمی دانید از بهترین وکیل طلاق سوال کنید : درباره آنچه که نمی دانید عذر خواهی نکنید . توجه داشته باشید که هدف وکیل طلاق این است که شما را با کمترین دشواری و پیامد و نسبت به شرایط موجود از این وضعیت برهاند.

۶ ـ شما باید حقیقت را به بهترین وکیل طلاق بگویید : اگر وکیل طلاق قصد دارد بهترین نتایج قانونی ممکن را با توجه به حقایق بدست آورد ، باید تمام حقیقت و جنبه های متفاوت آن را بداند . پس هرگز به او دروغ نگویید . اطلاعات را به صورت انتخاب شده به ایشان ندهید ، نقاط منفی را کم رنگ و نقاط مثبت را پر رنگ نکنید . فقط مسائل را به وی واگذار کرده و او هم در عوض متعهد خواهد شد که همین رفتار را در قبال شما داشته باشد .

ما در موسسه حقوقی سفیرصلح، با بهترین وکلا، می‌توانیم بهترین وکیل طلاق را برای مشاوره و حل مشکلات خانوادگی در اختیار شما قرار دهیم، پس اگر نیاز به مشاوره دارید، همین حالا با ما تماس بگیرید.