ده نکته حقوق مدنی ـ قسمت سیزدهم

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

نکته صد و بیست و یکم : نمایندگی ولی و قیّم نمایندگی قانونی می باشد . بهترین وکیل تهران

نکته صد و بیست و دوم : هرگاه وکالت مطلق باشد ممنوعیتی در جهت معامله وکیل با خود وجود ندارد و اگر ایراد شود شخص واحد نمی تواند به دو اعتبار انشاء کند پاسخ داده می شود که قانونگذار در ماده ۱۹۸ ق.م پذیرفته است که شخص واحد وکیل متعاملین باشد و این امر موید آن است که شخص واحد می تواند به دو اعتبار انشاء کند و مواد ۱۰۷۲ و ۱۲۴۰ قانون مدنی استثناء می باشد . وکیل پایه یک دادگستری

نکته صد و بیست و سوم : با توجه به ماده ۱۹۱ قانون مدنی که مقرر داشته : ” عقد محقق می شود به قصد انشاء به شرط مقرون بودن به چیزی که دلالت بر آن کند ) ، اعلام قصد لازم است .

نکته صد و بیست و چهارم : اگر برای دادگاه علم پیدا شود که در هنگام انعقاد معامله بایع قصد معاوضه و مشتری قصد بیع را داشته است ، معامله باطل است فرض مسئله منصرف به موردی است که برای دادگاه چنین علمی پیدا نشود و اقتضای پذیرش ماده ۲۲۳ قانون مدنی نیز این می باشد .

نکته صد و بیست و پنجم : ابراء ذمه مشتری از ناحیه بایع در حکم ایفای تعهد از ناحیه مشتری می باشد و مقتضی این آن است که بایع پس از اقاله ، ثمن معامله را به مشتری بپردازد وقوع ابراء از ناحیه بایع علتی داشته است که در هنگام تحقق آن حاصل شده است و بایع به قصد خود از ابراء دست یافته است و ملزم ندانستن بایع به استرداد ثمن پس از اقاله با مبانی حقوقی سازگار به نظر نرسد .

نکته صد و بیست و ششم : حق فسخ ، عمل حقوقی ایقاع می باشد و انشاء این عمل حقوقی بایستی توسط طرف عقد که در ضمن معامله درج شده ، به عمل آید .

نکته صد و بیست و هفتم : وجود حق فسخ برای طرف معامله ، مقدم به مشاوره با شخص ثالث می باشد و کسب نظر از شخص ثالث برای دارنده حق ، الزامی است .

نکته صد و بیست و هشتم : تبعیت از نظر شخص ثالث برای طرف معامله در اعمال حق فسخ الزامی نیست . یعنی بر فرض موافقت شخص ثالث با اعمال حق فسخ ، دارنده حق ، می تواند حق فسخ را اعمال نکند .

نکته صد و بیست و نهم : عقد غیر نافذ ، در صورت رّد از ناحیه مالک ، هیچ اثر حقوقی نخواهد داشت در حالی که عقد قابل فسخ تا روز فسخ عقدی معتبر بوده است .

نکته صد و سی ام : طرفین معامله شرط را توام با معامله انشاء می کنند و  وجود انشاء استقلالی برای شرط از ناحیه طرفین قابل تصور نیست .

برای دریافت متن کامل این “مقاله” با شماره تلفن ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *