ده نکته حقوق مدنی ـ قسمت شانزدهم

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

نکته صد و پنجاه و یکم : اقتضای اطلاق عقد این است که تعهد در محلی که عقد واقع می شود انجام گیرد و شرط خلاف این امر ، شرط خلاف مقتضای اطلاق عقد می باشد .بهترین وکیل تهران

نکته صد و پنجاه و دوم : اقتضای اطلاق عقد این که مخارج تادیه به عهده مدیون باشد ، شرط خلاف این امر ، شرط مخالف مقتضای اطلاق عقد می باشد . مشاوره حقوقی

نکته صد و پنجاه و سوم : حال بودن ثمن ، اقتضای اطلاق عقد است و شرط موّجل بودن ثمن ، شرط مخالف مقتضای اطلاق عقد می باشد . وکیل پایه یک دادگستری

نکته صد و پنجاه و چهارم : شرط مخالف اثر مقتضای ذات عقد ، نه خود باطل می باشد و نه تاثیری در بطلان عقد دارد .

نکته صد و پنجاه و پنجم : هرگاه وجود صفتی در مورد مبیع کلی فی الذمه شرط شود ، چنین شرطی شرط صفت نیست بلکه شرط نتیجه می باشد . زیرا فروشنده متعهد شده کالائی با چنین اوصاف تحویل خریدار دهد و صرف متعهد شدن فروشنده ، شرط نتیجه می باشد . البته برخی از حقوقدانان معتقدند چنین شرطی ، شرط نتیجه نیز نمی باشد .

نکته صد و پنجاه و ششم : قائل شدن حّق فسخ به مشروط له در صورت تخّلف شرط در ماده ۲۳۵ق.م مغایرت با مطالبه خسارت از ناحیه مشروط له ندارد .

نکته صد و پنجاه و هفتم : پیدایش یا عدم پیدایش حق فسخ برای مشروط له قابل تصور است و  علم  و جهل مشروط علیه به تحقق شرط نتیجه نمی تواند تاثیری در حق مشروط له داشته باشد .

نکته صد و پنجاه و هشتم : از آنجا که طلاق احتیاج به تشریفاتی از قبیل شهود و صیغه طلاق دارد ، نمی تواند به صورت شرط نتیجه درج گردد . گفته شد که شرط نتیجه به محض انعقاد عقد حاصل می شود .

نکته صد و پنجاه و نهم : شرط نتیجه با درج در ضمن عقد یا تحقق پیدا می کند یا تحقق پیدا نمی کند .اگر تحقق پیدا کرد فبها ، و الّا مشروط له حق فسخ معامله را خواهد داشت و ضمانت اجرای الزام به انجام مورد شرط  ، در شرط نتیجه مصداق ندارد .

نکته صد و شصتم : شرط فعل حقوقی مثبت ، مثل اینکه در عقد بیع بر خریدار شرط شود که خانه مورد معامله را به مدت ده سال به کسی دیگر نفروشد . شرط فعل مثبت ، مثل اینکه بر خریدار شرط شود که برای فروشنده طبق نقشه معین ، آپارتمانی بسازد . شرط فعل ، مثل اینکه بر خریدار زمین شرط شود که بیش از دو طبقه نسازد.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *