ده نکته حقوق مدنی ـ قسمت هشتم

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...

نکته هفتاد و یکم : تنفیذ معامله اکراهی فقط با رضایت مالک امکان پذیر خواهد بود .

نکته هفتاد و دوم : در معاملات صوری قصد انشاء معامله وجود ندارد و فقدان قصد انشاء موجب بطلان خواهد بود .

نکته هفتاد و سوم : ماده ۱۲۱۲قانون مدنی حکم معاملات صغیر ممّیز و ماده ۱۲۱۳قانون مدنی حکم معاملات مجنون را بیان داشته ، بنابراین غیر رشید استعمال شده در ماده ۱۲۱۴ق.م شامل سفیه خواهد بود .بهترین وکیل تهران

نکته هفتاد و چهارم : دلیل غیر نافذ بودن معاملات صغیر ممّیز و سفیه فقدان رضا می باشد . هیات عمومی دیوان عالی کشور نیز در رای اصراری شماره ۳۸۲۰-۱۷/۱۲/۱۳۳۹ معاملات صغیر ممّیز را غیر نافذ اعلام نموده است . وکیل پایه یک دادگستری

نکته هفتاد و پنجم : با رفع تعارض موجود در مواد ۲۱۲ و ۲۱۳ قانون مدنی باید گفت منظور از بطلان ، باطل بودن معامله مستقل اشخاص غیر بالغ ، غیر رشید و غیر عاقل می باشد .

نکته هفتاد و ششم : در صورت اجازه ولی یا قّیم ، قبل از معامله یا بعد از آن ، معامله صغیر ممّیز و سفیه معتبر می باشد .

نکته هفتاد و هفتم : از آنجا که مجنون فاقد قصد انشاء می باشد معاملات وی باطل است .

نکته هفتاد و هشتم : مطابق ماده ۲۲۳ق.م اصل بر صحت معامله است . لازم به یادآوری است که اگر جنون شخص به نحوی است که در بیشتر مواقع در حال جنون باشد در چنین مواقعی به دلیل تردید در وجود قصد انشاء باید حکم به بطلان معامله کرد. و همچنین است اگر حکم جنون آن شخص صادر شده باشد .

نکته هفتاد و نهم : یکی از شرایط مورد معامله ، مّالیت داشتن آن است و در صورت فقدان آن ، معامله باطل است .

نکته هشتادم : مقدور التسلیم بودن یکی از شرایط مورد معامله است که فقدان آن موجب بطلان معامله خواهد بود .

برای دریافت متن کامل این “مقاله” با شماره تلفن ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید.

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *