شهره موسوی

طلاق در سوئیس

نظرات

طلاق در سوئیس 

نویسنده : شهره موسوی ـ کارشناس ارشد حقوق جزا و جرمشناسی

خانواده مهم‌ترین نهاد اجتماعی است که نقش بسیار زیادی در رشد و تعالی‌ فرد و جامعه دارد و با آن‌که در جوامع انسانی سعی بسیاری بر حفظ خانواده شده است اما در صورتی که ادامه‌ی زندگی زوجین باعث ضرر رسیدن به زن یا مرد و یا حتی‌ کودکان شود ، طلاق جایز شمرده شده است . همان گونه که قانون برای خانواده‌ از آغاز تشکیل خانواده برای هر یک از اعضای آن احکام و قوانین دقیق و سنجیده‌ای را تدوین کرده از احکام مربوط به پایان زندگی مشترک زوجین نیز غافل نبوده است.

چگونگی طلاق در سوئیس :

برای طلاق در سوئیس الزاماتی وجود دارد تا فرآیند طلاق سریع و آسان انجام بشود . شما و همسرتان باید مقیم سوئیس باشید و یا حداقل یکسال در آن کشور زندگی کرده باشید .

درخواست طلاق باید به دادگاه ایالتی که در آن سکونت دارید ارسال شود . ابتدا دادگاه طلاق در سوئیس را بیابید . برای طلاق های همجنس گرایان و انحلال ازدواج آنها فرآیند های مشابهی اعمال میشود . بسیاری از ایالت های سوئیس کوچک هستند که به عنوان مشارکت های ثبت شده در رابطه با همجنس گرایان از سال ۲۰۰۷ تا کنون شناخته شده است .

شرایط طلاق در سوئیس :

بعضی از دادگاه ها در سوئیس قبل از طلاق به صورت یکسان با موضوع برخورد نمی کنند . اگر طرفین طلاق  هر دو با هم روند طلاق را شروع کنند و با هم جلو بروند روند ساده ای است . ابتدا طرفین طلاق باید تقاضای طلاق خود را به دادگاه ارسال کنند و در مورد مسائل مشترک مانند اموال و نگهداری کودک یا کودکان به توافق  برسند . البته یک مشاور حقوقی حرفه ای در چنین مواردی بسیار مهم و اساسی است .

اگر هرکدام از طرفین طلاق بدون توافق دیگری برای طلاق اقدام کند بعد از دوسال طلاق اتفاق می افتد اگر در آدرس های مختلف زندگی کنند حداقل دوره تفکیک ممکن است در شرایط خاصی لغو بشود . در طی فرآیند طلاق دادگاه ممکن است اطلاعات بیشتری را درخواست کند از ابتدای ارسال اسناد تا تکمیل مدارک قضایی.

مدارک طلاق :

دادگاه می تواند شهود مورد نیاز را تقاضا کند که برای ادامه روند طلاق باید مستنداتی ارائه بشود . مانند شناسنامه یا اطلاعات در مورد اجازه اقامت و مدارک خانوادگی . شما این  مدارک را دارید اگر در سوئیس ازدواج کرده باشید یا فرزندی داشته باشید . درخواست رسمی برای  توافق خود بر چگونگی برخورد با دارایی های بعد از ازدواج و یا فرزندان ارائه کنید و  اگر توافق بر درآمد های مشترک و مالیات و ……..دارید.

استاندارد های تقسیم اموال :

در سوئیس بسیاری از همسران امور مالی خود را مدیریت و نگهداری می کنند . در این موارد اموال و بدهی فردی به فرد دیگر منتهی می شود ؛ مثلا هر گونه مالی که بعد از ازدواج به دست آمده مانند اثاثیه منزل و املاک و مستغلات یا اوراق بهادار به طور مساوی تقسیم شده است . قرارداد پیشگیرانه که باید توسط دفتر اسناد رسمی تایید شود می تواند به مالکیت مشترک تبدیل شود ؛ این در حالی است که بیشتر مالکیت های مشترک ممکن است تملک جداگانه را حفظ کند و زوج ها به ندرت دارایی های کاملا جداگانه دارند . طبق شرایط خاص همسر باید هزینه های نگهداری به همسر سابق خود پرداخت کند که بر مبنای میزان درآمد و نیازهای مالی خانواده محاسبه می شود .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *