مزایای مشاوره در مورد چک برگشتی

آیا یک پرونده در مورد چک برگشتی دارید؟ ملاقات با وکیل چک واجد شرایط به شما کمک خواهد کرد که تشخیص دهید آیا پرونده چک برگشتی شما حقوقی است یا کیفری .

چک پرداخت نشدنی و یا به اصطلاح چک برگشتی از جمله معضلات و چالش هایی است که همیشهه جامعه اقتصادی کشور با آن مواجه بوده است و صدور اینگونه چکها باعث شده که اعتماد مردم در فضای تجارت از بین برود و عده زیادی از فعالان اقتصادی و کسبه متحمل خسارات جبران ناپذیر مالی شوند . امروزه اهمیت چک به عنوان یک وسیله تسریع در امر داد و ستدها و به عنوان قائم مقام اسکناس برکسی پوشیده نیست. وقتی فردی چکی را صادر و در قبال خرید کالا و یا وجهی که دریافت داشته ارائه نموده باید بداند که معنی این عمل آن است که به موجب این نوشته (چک) این مقدار وجه نقد در بانک برای پاس نمودن، موجود دارد در غیر اینصورت گیرنده چک را به نداشتن وجه موهومی در نزد بانک مغرور و او را فریفته است. بایستی بدانیم که چک جایگزین اسکناس است و به همین دلیل قانونگذار صدور چک پرداخت نشدنی را جرم تلقی نموده است . متاسفانه بیشتر مردم که از چک در امر خرید و فروش استفاده می کنند از مقررات آن اطلاعات درستی ندارند . فلذا با توجه به عدم اطلاعات لازم مردم در خصوص پیامد چک های برگشتی ، متاسفانه موضوع بصورت یک امر معمولی جلوه گر نموده است ؛ بطوری که گاهاً برای صادر کننده چک اهمیتی ندارد که دارنده چک چند بار به بانک مراجعه و به دلیل عدم وجوه با دست خالی برگردد. در واقع عدم کفایت موجودی حساب به صورت یک عرف درآمده است و عده ای از صادر کنندگان چک اقدام دارنده چک، در اخذ گواهینامه عدم موجودی از بانک در تاریخ مندرج در چک را، از اخلاق به دور دانسته و انتظار نگه داشتن چک و هماهنگی قبلی با آنها را جهت زمان مراجعه به بانک و پاس نمودن چک خود را دارند . البته در این عرف به وجود آمده ممکن است وضعیت نامناسب اقتصادی یا عدم اجرای تعهد سایرین و مهم تر از همه عدم استحقاق دارنده دسته چک نیز دخیل باشد. لیکن به نظر می رسد عدم ویا سستی اعتقاد پاره ای از مردم در انجام پایبندی به تعهدات خویش در این بین از تاثیر گذاری بیشتری برخوردار باشد. حال برای جلوگیری از بزه دیده واقع شدن مردم جامعه و در واقع اقتصاد کشور می توان از روشهای گوناگونی از جمله پیگشیریها ی آموزشی استفاده نمود. لذا در این راستا و سایر موارد مرتبط با آن ، اتخاذ راهبردهای پیشگیرانه در چهارچوب پیشگیریهای وضعی اجتماعی و کیفری بدون شک تاثیر بسزا و مثبتی را درافکار جامعه اقتصادی کشور در امر پیشگیری از وقوع جرم صدور چک پرداخت نشدنی به همراه خواهد داشت . در این پست شما را با واقعیت هایی راجع به برگشت زدن چک آشنا می کنیم .

 وقتی با بهترین وکیل چک ملاقات کردید، فرصت پیش می آید که داستان خود را برای کسی که قانون را درک می کند ، بگویید. یک وکیل می تواند حقایق را که در حال حاضر ارائه می کنید بررسی کند و بتواند به شما یک ارزیابی صادقانه در مورد این که آیا پرونده شما ارزش پیگیری دارد یا خیر ارائه دهد .

این را بدانید که پاسخ شما داده می شود . بدون تردید شما در مورد پرونده چک برگشتی خود با سوالات زیادی مواجه خواهید شد. هنگامی که با یک وکیل چک ملاقات می کنید، به شما فرصتی داده می شود  تا به همه آنها پاسخ دهید. در حقیقت، حتی اگر تصمیم به ادامه اقدام قانونی نداشته باشید، باز هم ایده خوبی است که ترس های خود را با کسب اطلاعات اضافه کاهش دهید.

می توانید مکالمه ای محرمانه داشته باشید . هر چیزی که شما در هنگام وقت مشاوره به وکیل خود می گویید همیشه محرمانه باقی خواهد ماند . بنابراین، شما می توانید مطمئن باشید که هر چیزی که در مورد وضعیت خودتان می گویید بدون اجازه شما با هیچ کس دیگری به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

راهنمایی و پشتیبانی ازطرف یک کارشناس و بهترین وکیل صورت می گیرد . اگر توسط یک کارفرما ، یک شخص ، یک شرکت تجاری دولتی یا هر نهاد دیگری از شما سوء استفاده شده باشد ، صحبت کردن با یک وکیل می تواند برای شما کمک و پشتیبانی لازم را فراهم آورد. اگر با بهترین وکیل چک تماس بگیرید ، شانس خوبی خواهد بود که احساس کنید که مرتکب اشتباه شده اید و به دنبال دستی راهنما در این وضعیت باشید. قدم برداشتن به تنهایی در یک وضعیت دشوار و بدون راهنما می تواند استرس زا باشد . اما کار با نماینده قانونی می تواند این زمان را آسان تر و ساده تر نماید .

مشاوره حقوقی بوسیه بهترین وکیل می تواند کارگشا باشد . ملاقات با یک وکیل برای بحث در مورد یک پرونده سرویسی رایگان است که اکثر وکلا به موکلین بالقوه خود ارائه می دهند. همچنین، این جلسه به هیچ وجه شما را مجبور به استخدام وکیل نمی کند. بنابراین، برنامه ریزی برای یک قرار ملاقات جهت صحبت با وکیل ریسک کمی دارد .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *