نظرات

وکیل پایه یک دادگستری ؛ ویژگی ها و خصوصیات

در این پست می خواهم کمی در مورد یک وکیل موفق و راز موفقیت او صحبت کنم . زمانی که وکیل با موکلین خود صحبت می کند ، باید در نظر داشته باشد که مهمترین قسمت پروسه قرارداد وکالت و انجام موضوع وکالت است ؛ چرا که بسیاری از موکلین ، مخصوصاً موکلین غیرآگاه ، نمی توانند بین مشاوره خوب ، متوسط یا ضعیف تفاوتی قائل شوند ؛ بنابراین اگر مشاوره از لحاظ فنی نادرست باشد اغلب زمانی مشخص می شود که مثلا در یک معامله نتواند منافع موکل را در نظر بگیرد.

بنابراین، ویژگی هایی که یک وکیل موفق را مشخص می کنند ، اهمیت بسزایی دارد :

۱ ـ اهمیت دادن به موکل

اول و مهمتر از همه ، وکلای موفق کسانی هستند که اهمیت تضمین اینکه با موکلین با بالاترین سطوح حرفه ای و حسن نیت برخورد می شود را درک کنند . یک موکل ممکن است قادر به تشخیص یک قرارداد به خوبی طراحی شده نباشد ، اما مطمئناً می تواند لاف زنی ، رفتارهای بد ، عدم پاسخگویی ، توصیه های نامشخص یا گیج کننده  و صورتحساب هایی که بالاتر از حد انتظار است را تشخیص دهد .

صادقانه بگویم ؛ سیستم های استخدام و ارزیابی اکثر شرکت ها باید بدترین متخلفین را در مراحل اولیه از بین ببرند، اما بسیار باعث تعجب است که برخی وکلا همچنان از تاثیر رفتارهای خود بر روی موکلین اطلاع کافی ندارند.

در این رابطه بهتر است که در موسسه حقوقی یک وکیل ارشد وجود داشته باشد که بر فعالیت وکلا نظارت کند.

۲ ـ درک درست تجارت و بیزینس موکل

یک ارتباط خوب زمانی شکل می گیرد که وکیل به درستی شیوه کار ، شرایط و مشکلات تجارت موکل را فهمیده و از این اطلاعات استفاده مفیدی جهت پیشبرد پرونده بنماید . یک وکیل موفق می تواند فقط با دقت بیشتر و جمع آوری اطلاعات به این مهم دست پیدا کند ، چرا که موکل  می تواند به سرعت تشخیص دهد که کدام وکیل می تواند خود را با شرایط مورد نظر وفق دهد .

بدون شک می توان گفت که وکلا فقط باید دستورالعمل هایی را در زمینه هایی که برای آنها مناسب است، قبول کنند. اگر یکی از همکارانتان تخصص بیشتری نسبت به شما داشته باشد ، دستورالعمل ها را به او منتقل کنید. با این حال، در محیط هایی که در آن عرضه کار کمتر است ، بسیاری از وکلا وسوسه می شوند تا وظایفی را که برای دیگران در شرکت هایشان مناسب تر است ، صرفاً برای پر کردن جدول زمانی خود انجام دهند .

وکلای موفق بر نوع خاصی از کار تمرکز می کنند تا سطح درک و تجربه خود را در آن زمینه افزایش دهند که این مساله به آنها اعتبار بیشتری می دهد و درجه آنها را با وکلای عادی بسیار متفاوت می کند.

بدست آوردن چنین بینشی با گذشت زمان و غرق شدن در یک صنعت توسط خواندن نشریات تجاری / وب سایت ها / وبلاگ ها، شرکت در کنفرانس ها ، پیوستن به انجمن های صنعت و به طور کلی شبکه سازی با افراد حاضر در آن صنعت بدست می آید.

۳ ـ ایجاد یک کسب و کار

بدون شک می توان گفت که یک وکیل که در رفتار با موکل خوب عمل می کند و متخصص در آن صنعت شناخته شده ؛ در توسعه کسب و کار نیز می تواند عملکرد درستی داشته باشد .

مهم نیست که توانایی یک وکیل از لحاظ قانونی چقدر است ، مسئله مهم آن است که بتوانند مشتری های فعلی خود را رشد دهند و قرارداد با شرکت های جدیدی را برای موسسه به ارمغان بیاورند ، در غیر این صورت پیشرفت شغلی آنها محدود شده و مشارکت احتمالاً در حد یک رویا باقی خواهند ماند .

ایجاد یک شبکه از موکلین بالقوه و همچنین مراجع ، ارتقاء توانایی های شما در این جامعه هدف و جلسات مهندسی برای فروش پیشنهادات موسسه ، یک ویژگی های کلیدی برای موفقیت وکیل در بازارهای قانونی رقابتی امروز است .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *