مقایسه ماهیت و آثار وکالت در حقوق خصوصی و ماهیت و آثار وکالت در حقوق عمومی

متوسطخوبخیلی خوبعالیبسیارعالی (امتیاز دهید)
Loading...

در حقوق خصوصی اختیار اجرای حق یا ایفای تعهد یا دخالت دراموردیگری به موجب قرارداد وکالت نامیده می شود .دراین نوع قرارداد موکل خود می تواند متعلق وکالت راانجام دهد این قرارداد دردسته عقود معین وجایز قرار دارد ،وکالت بایددرامری داده شود که خود موکل بتواند آن رابه جاآورد قلمرو موضوع وکالت باید عرفاًمعلوم ومشخص باشد ودرصورتی که مورد عام یا مطلق باشد باید تفسیر مضیق نمود ، اثر اصلی وکالت اجرای مورد وکالت توسط وکیل به نفع موکل می باشد. پس تعهدات وکیل عبارت است ازلزوم رعایت غبطه موکل ، رعایت حدود وکالت ، ضمانت اجرای تخلف دراعمال حقوقی وکیل فضولی بودن آن است ودرتخلف دراعمال مادی ، مسئولیت تضامنی ، اشتراکی ویا استقلالی وکیل مطرح است وتعهدات موکل عبارت است از، اجرای تعهدات ناشی ازمعامله وکیل ، پرداخت هزینه های اجرایی مورد وکالت وپرداخت حق الوکاله وکیل ، وانحلال وکالت با خروج ازاهلیت وکیل یاموکل دراثر موت یا جنون یاسفه درمواردی که رشد معتبر است وتلف مورد وکالت وعزل موکل واستعفای وکیل واقع می گردد . درحقوق عمومی وکالت ونیابت ازطرف ملت درتصمیم گیری وقانونگذاری نمایندگی مجلس نامیده می شود .عمل انتخابات منجر به انعقاد قراردادی بین انتخاب کننده وانتخاب شونده نمی شود ومی توان آن راازامورعرفیه ودردسته قراردادهای غیر معین قرارداد ، انتخاب کننده فقط باید شرایط عمومی وقانونی رای دادن راداشته باشد ، درانتخابات طرفین قراردار مشخصاًمعلوم نیستند ،آراء قاعدتاًمخفی وتشخیص طرفین قرارداد ناممکن است ، محدوده این قراردار مفروض چه ازحیث موضوعی وچه ازحیث برد ودامنه نامشخص است .بهترین وکیل تهران

اظهار نظر وتصمیم گیری نماینده درمحدوده حقوق جامعه است وصلاحیت اختیاری وی درچارچوب مصلحت های عمومی است ، مهمترین وظیفه نمایندگی تصمیم گیری واعمال نظر درمسائل عمومی کشور است . وکیل پایه یک دادگستری

***گروه وکلای سفیر صلح را به خاطر بسپارید***
موسسه حقوقی سفیر صلح با دارا بودن کادری با تجربه و متعهد و استفاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات حقوقی ـ وکالتی و مشاوره در کلیه امور حقوقی ـ کیفری ـ ثبتی ـ خانواده و بین الملل می باشد .
ما بهترین وکلا را در ایران به شما معرفی می کنیم . سایت سفیر صلح اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی حقوقی در کشور است که مشغول فعالیت های علمی و تحقیقاتی می باشد . گروه وکلای سفیر صلح با معرفی برترین کادر وکلا در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات حقوقی و کیفری ، ثبتی و خانواده به شما کمک می کنند . همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما از یکی از وکلای متخصص موسسه وقت ملاقات بگیرید و مشکل حقوقی خود را با ایشان در میان بگذارید .
اما چرا برای حل مشکل حقوقی خود گروه وکلای سفیر صلح را انتخاب می کنید ؟
جواب مشخص و مبرهن است ؛ زیرا :
۱ ـ وکلای موسسه حقوقی سفیر صلح با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که بمحض ارجاع پرونده اقدامات عاجل و حقوقی راجع به آنها صورت می گیرد .
۲ ـ متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر وکالت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی می باشند . اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص ، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند .
۳ ـ آخرین موسسه و دفتری که برای به دست آوردن حق و حقوق خود به آن مراجعه خواهید کرد ، موسسه حقوقی سفیر صلح خواهد بود : مطمئن باشید که به حق خود خواهید رسید .
جهت آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن ۲۶۶۴۳۹۰۸ ۰۲۱ یا ۰۹۱۲۸۴۷۲۹۸۴ تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *