موسسه حقوقی : چگونه می توانیم یک وکیل متخصص مسئولیت مدنی پیدا کنیم

مسئولیت مدنی هنگامی رخ می دهد که شما از طریق اقدامات شخص دیگری آسیب مادی یا معنوی دیده باشید . آسیب می تواند فیزیکی باشد ( مانند تصادف اتومبیل ) یا عاطفی ( مانند تهمت یا مرگ عزیزان ) . هنگامی که به دادگاه یا شرکت بیمه برای جبران خسارت مالی مراجعه می کنید ، لازم است یک وکیل مسئولیت مدنی به همراه داشته باشید . اما همه وکلا برابر نیستند ؛ بنابراین شما باید با انجام تحقیقات مقتضی ، برای مورد خود یک وکیل آسیب های شخصی مناسب استخدام کنید .

درک مزایای یک وکیل واجد شرایط : مسئولیت مدنی یک مسئله تخصصی است . اگرچه یک وکیل ممکن است مجاز به تمرین پیش از حضور در دادگاه باشد ، ممکن است از پیچیدگی قوانین مسئولیت مدنی مطلع نباشد و چگونگی اعمال آنها نسبت به پرونده شما برای حصول بهترین نتیجه را نداند .

بدنه قانون روز به روز رشد کرده و تغییر می کند . یک وکیل مدافع مسئولیت مدنی ، آخرین تغییرات قوانین و مقررات موجود در دادگاه ها را به خوبی می داند .

بسیاری از موارد مسئولیت مدنی شامل کار با یک شرکت بیمه می شود و شما به وکیلی نیاز دارید که پیش از آن با شرکت های بیمه کار کرده باشد و فضای آنها را به خوبی می شناسد .

وکیل با سواد و حرفه ای تمام جنبه های مربوط به پرونده شما و چگونگی دریافت خسارت را به خوبی می داند. پیامد یک آسیب جدی می تواند تا آخر عمر همراه شما باشد . یک وکیل ماهر تلاش می کند تا تمام مهارت خود را برای حصول نتیجه به کار گیرد .

آسیب خود را شناسایی کنید : حتی چیزی که واضح است مانند تصادف ماشین نیز دارای چندین بخش است. شما از لحاظ فیزیکی مجروح شده اید و اتومبیل شما آسیب دیده است ، اما لایه های بیشتری وجود دارد . به عنوان مثال ، دستمزد خود را برای قرار ملاقات های پزشکی از دست دادید، مجبور شده اید روی صندلی چرخدار بنشینید ، ناچار شده اید تجهیزات خاصی را اجاره کنید و یا بدتر از آن شما یا یکی از اعضای خانواده تان به مراقبت دائمی احتیاج دارید . در صورت تهمت یا افترا ، ممکن است شغل خود را از دست داده و در حال حاضر برای یافتن شغل دیگری به دردسر افتاده اید .

در این مرحله حتی اگر اقدام درستی نداشته باشید جای نگرانی نیست و وکیل شما یک تحلیل کامل از پرونده شما انجام خواهد داد . با این حال ، برای انتخاب یک وکیل واجد شرایط ، باید یک ایده کلی از آسیب های خود داشته باشید .

قبل از صحبت با یک وکیل مسئولیت مدنی ، آنچه را که در مورد حادثه می دانید بنویسید . با نوشتن تاریخ و زمان و نام هر فردی که با آن درگیر هستید ، شروع کنید. همه کارهایی که انجام می دهید از ملاقات های پزشکی تا مشاوره با وکیل و شرکت های بیمه را ثبت و ضبط کنید .

فهرستی از وکلای بالقوه جمع آوری کنید : اکثر وکلا همچنان بر اساس تبلیغات دهان به دهان استخدام می شوند. از دوستان و خانواده خود مشورت خواسته و از آنها بخواهید اگر می توانند یک وکیل را پیشنهاد دهند. این یک راه خوب برای ایجاد لیست اولیه از وکلای مسئولیت مدنی است که در منطقه شما کار می کنند . جستجوهای اینترنتی را نیز برای یافتن یک وکیل در منطقه خود انجام دهید .

اگر شما در یک حادثه بزرگ ، مانند حادثه قطار ، مجروح شده اید ، احتمالا خود وکلای مسئولیت مدنی با شما تماس می گیرند و شما می توانید آنها را در لیست خود قرار دهید. اگرچه ممکن است این وکلا ، خبره ، با تجربه و صالح باشند ، اما شما باید آنها را مانند هر وکیل دیگری آزمایش کنید .

به صورت آنلاین سابقه وکیل مورد نظر خود را بررسی کنید : موسسه حقوقی سفیر صلح به عنوان یک موسسه حقوقی آنلاین می تواند به شما در مورد اینکه چه وکلایی می توانند به شما کمک کنند ، اطلاعات زیادی دهد . از وب سایت این موسسه ، می توانید اطلاعات زیادی کسب کنید تا بتوانید فهرست خود را پیش از شروع مشاوره تا جای ممکن محدود کنید .

رسانه های اجتماعی وکیل را بررسی کنید : موسسه حقوقی یا وکیل ممکن است یک صفحه فیس بوک عمومی ، پروفایل توییتر یا صفحه Linkedin داشته باشد . این پروفایل ها می توانند به شما برای شناخت بهتر وکلا کمک کنند . اینکه  آیا آنها دوستانه و جذاب هستند یا بسیار رسمی مسئله ای است که در این صفحات می توانید بفهمید . این یک راه خوب برای دیدن رزومه فردی است که می خواهید با او کار کنید. باید دقت داشته باشید که وب سایت یا وبلاگ این وکلا باید به روز باشند. اگر آخرین مقاله یک وکیل دو سال پیش به چاپ رسیده باشد ، این امر می تواند عدم توجه به جزئیات را نشان دهد .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *