چگونه از وکیل خود شکایت کنید

ممکن است بخواهید از وکیل خود برای بدرفتاری شکایت کنید. در صورتی که وکیل در هنگام نمایندگی شما خطاهای مهمی داشته باشد، برای شما یک لایحه بد ارسال کرده ، با شما تماس نداشته یا پرونده شما را بدون اجازه شما حل کند ، می توانید از وکیل خود شکایت کنید. وکلا بر اساس استانداردهای کانون وکلایی که در آن عضویت دارند، محدودیت هایی دارند. اگر وکیل شما این استانداردها را رعایت نکند، ممکن است از شما سوء استفاده شده باشد. فقط به خاطر داشته باشید که وکیل شما مجاز است از خود و یا خودتان در برابر اتهامات دفاع کند، بنابراین با ادعای تخلف، از امتیاز وکیل مدافع معاف خواهید شد. همچنین باید آگاه باشید که اثبات این موارد فوق العاده دشوار است ، زیرانه تنها  شما مجبور هستید ثابت کنید که قراردادی با وکیل خود دارید و وکیل مدافع شما این موارد را نقض کرده است؛ همچنین بایستی ثابت کنید که حق برخورداری از خسارات مالی را نیز دارید.

فکر کنید که وکیلتان چه کار اشتباهی را انجام داده است : سه اصل اساسی قانونی وجود دارد: سهل انگاری ، نقض وظیفه و نقض قرارداد. به یاد داشته باشید که همچنین باید بتوانید اثبات کنید که رفتار وکیل شما ، برایتان عواقب مالی زیادی را به بار آورده است .

Image titled Help the Homeless Step 17

مشخص کنید که آیا وکیل شما سهل انگاری کرده است یا نه : یک وکیل مدافع خود را متعهد می کند تا به عنوان یک وکیل منطقی و صالح در مورد منافع موکلش عمل کند. این به این معنی است که وکیل باید خدماتی را که در سطح معینی از شایستگی و یا فراتر از آن است را انجام دهد. اگر وکیل شما نمیتواند حداقل سطح صلاحیت را در هنگام کار بر روی پرونده شما نشان دهد، این می تواند به این معنی باشد که وکیل شما سهل انگاری کرده است.

به عنوان مثال، اگر وکیل شما پرونده شما را قبول کند، اما بعد از آن چند ماه به آن رسیدگی نکند و قانون محدودیت در پرونده شما منقضی شود، وکیل شما ممکن است در مرود پرونده تان سهل انگاری و غفلت کرده باشد

سایر رفتارهای سهل انگارانه شامل عدم انجام ملاقات های مهم، عدم آماده شدن برای محاکمه و عدم اجرای دستورات دادگاه است.

مشخص کنید که وکیل شما در حین انجام وظیفه اش امانت داری نکرده است : وظیفه امانت داری به این معنی است که وکیل شما باید در بهترین شرایط خود عمل کند. به عنوان بخشی از وظیفه امانت داری در قبال موکل، اگر یک مسئله ایجاد شود که در آن اقدام برای بهره مندی موکل، احتمالا موجب آسیب رساندن به وکیل می شود، وکیل باید به نفع موکل خود عمل کند، حتی اگر موجب آسیب رسیدن به خودش شود . به یاد داشته باشید که این وظایف هنگامی مشروعیت خواهند داشت که رابطه وکیل / موکل شکل گرفته باشد.

موارد دیگری که وکیل می تواند وظیفه امانت داری را نقض کند عبارتند از :

ـ نمایندگی حریف شما در آن پرونده

ـ داشتن یک امتیاز بالقوه مالی در صورتی که پرونده شما را واگذار کند

ـ دروغ گفتن در مورد اطلاعات مهم

ـ بدون اینکه از شما اجازه بگیرد، اطلاعات پرونده را منتشر کند

ـ بدون مشورت با شما از پولتان استفاده کند

ـ آشکار سازی اطلاعات محرمانه بدون مجوز شما

عدم توجیه منافع

Image titled Tell Your Boss You've Made a Major Mistake Step 2

مشخص کنید که آیا وکیل شما قرارداد را نقض کرده است یا خیر : عدم تحقیق در یک مورد خاص یا پرونده ی حقوقی، نمونه هایی از این است که چگونه یک وکیل می تواند قرارداد را نقض کند

مطمئن شوید که آیا نقض قرارداد توسط وکیل علت اصلی باختن  پرونده شما بوده است یا خیر : اگر ادعا می کنید که وکیل قرارداد وکالت را نقض کرده است، باید به طور معمول ثابت کنید که اگر وکیل با حداقل صلاحیت عمل کرده باشد، می توانستید این پرونده را ببرید. بنابراین ؛ اثبات اینکه شما ممکن بود برنده شوید کافی نیست .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *