چگونه یک وکیل طلاق خوب پیدا کنیم

ممکن است شما به این نتیجه برسید که ازدواج شما دیگر پایدار نیست و می خواهید بدانید که چگونه می توانید یک وکیل طلاق خوب پیدا کنید ؟ اما از کجا شروع می کنید ؟ حتما نمی خواهید به طور تصادفی وکیلی را از دفترچه تلفن پیدا کرده و فقط بر اساس وب سایت ایشان با او تماس بگیرید و وی را به عنوان وکیل طلاق خود انتخاب کنید ؛ بلکه می خواهید وکیلی را انتخاب کنید که به بهترین شکل از منافع شما و در حالی که از طرف شما عمل می کند ، محافظت کند . در این مقاله ما استراتژی هایی برای یافتن یک وکیل طلاق خوب به شما ارائه می دهیم تا اولین قدم برای پایان دادن به ازدواج خود را برداشته باشید .

۱ ـ نوع وکیلی که به آن نیاز دارید را تشخیص دهید

تصمیم بگیرید که آیا شما اصلا به یک وکیل نیاز دارید ؟ قبل از شروع جستجوی وکیل طلاق ، شما ابتدا باید در مورد اینکه وکیل طلاقی را نیاز دارید یا خیر ، اگر شما و همسرتان بتوانید با یکدیگر در مسائل مالی و حضانت توافق داشته باشید ، نیازی به استخدام وکیل نیست . در واقع ، اکثر طلاق ها به پروسه های دادرسی نیازی ندارند ، به خصوص اگر مسائل مالی و حضانت در میان نباشد .

در صورت استفاده از یک واسطه با تجربه ، اگر رابطه شما و همسرتان دوستانه باشد ، مذاکرات راحت و دوستانه ای پیش بینی می شود . یک واسطه می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا درباره مسائل مالی خود توافقی داشته باشید که به نفع و سود طرفین باشد و پس از اینکه دارایی ها تقسیم شد می توانید خودتان و به تنهایی درخواست طلاق بدهید.

قبل و بعد از پرداختن به طلاق به خود و همسرتان وقت بدهید . شما و همسرتان می توانید با استخدام یک وکیل و سپردن امور به او تا حد زیادی از ترس و فشار ناشی از طلاق بکاهید. حتی اگر بعدا تصمیم بگیرید که یک وکیل را نگه دارید ، روند طلاق بسیار آسان تر خواهد بود اگر که با همسرتان همکاری مناسب و معقولی داشته باشید .

۲ ـ وضعیت مالی خود و همسرتان را بررسی کنید.

در حالیکه بسیاری از وکلا می توانند طلاق های ساده را انجام دهند ، وکلای متخصص دیگری نیز وجود دارند که در زمینه مسائل حضانت ، مالی و تعهدهای قراردادی خبره و ماهر هستند .

  • اگر شما و همسرتان مسائل مالی و حساب های بانکی مشترکی دارید به وکلایی مراجعه کنید که قوانین راجع به اموال و دارایی را به خوبی می شناسند .
  • در صورتی که شما و همسرتان پیش از ازدواج ، درگیر توافقات و معاملات مشترک شده اید از وکیلی بهره بگیرید که در این مسائل خبره باشد.
  • اگر تصمیم شما برای طلاق چندان توافقی و دوستانه نیست به فکر استخدام یک وکیل باشید . طلاق کثیف ، به ویژه هنگامی که مسائل حضانت و امور مالی در میان باشد ؛ امر چندان راحت و آسوده ای نیست . مخصوصاً اگر رابطه شما و همسرتان نیز چندان دوستانه نباشد .

۳ ـ فهرستی شامل وکلای انتخابی خود تهیه کنید

از دوستان خود بخواهید وکیل مناسبی را به شما معرفی کنند . با دوستان خود که وکلای مجربی را می شناسند مشورت کنید . اکثر افرادی که از طلاق گذشتند ، از بازگو کردن تجربیات خود دریغ نمی کنند ، و برخی حتی ممکن است تمایل داشته باشند به طور آشکار درباره هزینه های مشاوره ای که پرداخت کرده اند و همچنین راجع به نرخ وکیل به شما مشورت بدهند .

سوالات خاصی در مورد تجارب دوستانتان در ارتباط با وکیل بپرسید. سوالاتی که باید بپرسید عبارتند از :

  • آیا وکلای مذکور به سرعت به ایمیل و تماس تلفنی پاسخ می دهند؟
  • آیا برخود وکیل دوستانه، آگاهانه و معقول بود؟
  • وکیل معرفی شده در دادگاه چگونه بود ؟ آیا ارتباط خوب و موثری با قاضی و شهود داشت؟
  • آیا اصطلاحات و مسائل حقوقی را به خوبی در دادگاه بیان نمود؟
  • آیا پرونده های شما در زمان مقرر به اتمام رسید یا وکیل شما تمایل داشت که زمان آن را بیشتر کند؟

۴ ـ یافتن یک وکیل از طریق فضای مجازی و آنلاین

در عصر دیجیتال ، اکثر وکلا حداقل یک وب سایت یا رسانه اجتماعی دارند . از یک موتور جستجو مانند گوگل برای پیدا کردن وکلای طلاق عمومی و تخصصی استفاده کنید. با وکیل انتخاب شده قرار ملاقاتی تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که اولین وکیلی که پیدا کرده اید را انتخاب نکنید. در عوض، لیستی از وکلای بالقوه را از منابع ذکر شده در بالا تشکیل دهید. با هر کدام از وکلا تماس گرفته و به صورت تلفنی مشاوره بگیرید تا میزان دانش و آگاهی وکیل را بسنجید . پس از آن از میان وکلای در لیست یکی را انتخاب کنید.

همچنین مسائل مالی و هزینه وکیل را نیز در تصمیم خود لحاظ کنید. بسته به بودجه شما ممکن است لازم باشد در نظر بگیرید که وکیل انتخابی شما چه هزینه ای برایتان در بر خواهد داشت

  • معمولا، اگر طلاق چندان پیچیده ای ندارید، استخدام یک وکیل چندان پر هزینه نخواهد بود. اصطلاحاً به این هزینه ها هزینه تخت میگویند و بدین معنی است که میزان پولی که برای وکیل در نظر می گیرید بدون توجه به ساعت های کاری او برای پرونده شما خواهد بود .
  • از سوی دیگر، اگر فکر می کنید که طلاق شما مسئله ای طولانی مدت است ، یا اگر شما و همسرتان دارایی زیادی دارید که باید تقسیم شود ، وکیل شما ممکن است تقاضای حقوق ساعتی کند .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *