وکیل مجرب

در اهمیت یک وکیل با تجربه یا یک وکیل مجرب باید گفت هر کسی می تواند در وب سایت خود بنویسد که آنها یک گروه حقوقی «با تجربه» هستند، اما همه گروه ها و موسسه های حقوقی «با تجربه»، برابر نیستند. به قول معروف، نمی توان اهمیت یک وکیل طلاق توافقی را با یک وکیل مسئولیت مدنی ، وکیل مواد مخدر یا وکیل جنایت یکی دانست.

تجربه واقعی اثبات شده

هر کسی می تواند تبلیغ کند که وکیل باتجربه ای است ، اما تجربه می تواند معانی متفاوتی برای افراد مختلف داشته باشد . کلمه « باتجربه » نمی تواند به طور خودکار و به تنهایی خدمات شما را در یک موسسه حقوقی به فروش برساند. شما باید کمی عمیق تر به مسئله نگاه کنید و اطمینان حاصل کنید که در واقع با وکلایی رو به رو هستید که نتایج واقعی را نشان می دهند و در دادگاه اثبات شده اند. اگر شما وکیل بالقوه شما بفردی بی تجربه در زمینه رفتن به دادگاه و دادخواست نویسی باشد ، آنوقت  باید نگران باشید . وکیل مدافع با تجربه با رضایت در مورد پرونده های قبلی خود صحبت می کند و به هر سوالی درباره نتایج محاکمات پیشین خود پاسخ می دهد .

خط قرمزها

ـ وکلایی که تجربه محاکمه ندارند ( آیا می دانستید که شرکت های بیمه ، پرونده وکیل هایی را که به سختی کار می کنند و کسانی که فقط به سرعت می خواهند کار را انجام دهند را نگهداری می کنند )

ـ بودجه بزرگ تبلیغاتی بدون اعتباری برای بازگرداندن آن

ـ وکلایی که سوالات راجع به تجربیات قبلی یا نتایج محاکمات پیشین خود را پاسخ نمی دهند

ـ وکلایی که برای شرکت های بیمه نیز کار می کنند

ـ موسسات حقوقی که در مورد موارد صدمات جدی پیش از هر چیزی درخواست پول می کنند

چرا لازم است که شما یک محرک موکل باشید؟

یک وکیل را به صورت تصادفی انتخاب نکنید ، یا کسی که فقط تبلیغات درستی دارد. بهتر است در مورد موسسه بالقوه ای که به آن علاقه مند هستید تحقیق کرده و شخصا و یا تلفنی با وکیل مورد نظر صحبت کنید. بیشتر وکلا ، بدون هزینه به شما مشورت می دهند . این گونه وکلا با خوشرویی به سوالات شما پاسخ داده و به شکل صحیحی تجربه های خود را به اشتراک می گذارد. هنگام انتخاب یک وکیل شخصی برای نشان دادن پرونده خود ، باید یک موکل هوشمند باشید ، زیرا این احتمالا یکی از مهمترین تصمیمات زندگی شما خواهد بود. احتمالا مسئله قانونی شما مسئله مرگ و زندگی خودتان یا یکی از اعضای خانواده تان باشد و شما به وکیلی نیاز دارید که با تجربه محاکمات واقعی در کنار شما باشد. عاقلانه انتخاب کنید و هرگز وکیلی را انتخاب نکنید که برای موکلینش هم حاضر به رفتن به دادگاه نیست .

مراقب وکلایی که هرگز به دادگاه نمی روند باشید

به ویژه در مورد قوانین مسئولیت مدنی، که در آن وکلا اغلب با شرکت های بیمه ای بزرگ و چند ملیتی رو به رو هستند، از وکیلی که هرگز به دادگاه نمی رود، اجتناب کنید. یکی از مهمترین سوالاتی که باید به آن توجه شود این است که وکیل مدافع هرچند وقت به دادگاه می رود . شرکت های بیمه ای معمولا به دنبال احقاق حق مشتریان خود نیستند. این بدان معنی است که احتمال بیشتری وجود دارد که ادعاهایشان را انکار کرده  یا برای وکلایی که هرگز به محاکمه نمی روند ، مبلغی ناکافی پرداخت کنند . از سوی دیگر، اگر این شرکت های بیمه متوجه شوند یک یک وکیل مسئولیت مدنی با میل خود تصمیم دارد به جلسه دادرسی پرونده شما برود آنوقت احتمال بیشتری وجود دارد که منصفانه تر درباره مورد شما رفتار کنند .

تجربه دادرسی اثبات شده

نه تنها یک وکیل با تجربیات محاکمات اثبات شده ، احترام بیشتری نسبت به وکلای بیمه دارد ، بلکه دارای مهارت ها و تجارب لازم برای متقاعد کردن هیئت منصفه برای بازگرداندن حکم مطلوب و جبران خسارت قربانی است. یک وکیل با تجربه محاکمه میتواند به خوبی شرایط ناگوار این گونه موکلین را هدایت و کنترل نماید .

سوالات معمولی که می توان از یک موسسه حقوقی پرسید عبارتند از :

ـ آیا شما شرکت های بیمه را نیز نمایندگی می کنید؟

ـ آیا وقت دارید که پرونده من را بردارید؟

ـ هزینه احتمالی شما چقدر خواهد بود؟

ـ چه مدت درباره پرونده های آسیب شخصی تمرین کرده اید؟

ـ آیا شما دارای تخصص یا دانشی اضافه هستید که بتواند به پرونده من کمک کند؟

ـ آیا با کارشناسان دیگری که بتوانند به پرونده من کمک کنند کار می کنید؟

ـ ارزش پرونده من چقدر است؟

ـ آیا شما همان وکیلی هستید که پرونده من را اداره می کند؟

ـ چرا باید موسسه حقوقی شما را در مایسه با دیگر موسسات انتخاب کنم؟

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *