وکیل پایه یک دادگستری : چگونه یک وکیل خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک وکیل خوب ممکن است مهمترین قدم برای برنده شدن در پرونده باشد و نباید کار سختی باشد. با این حال ، باید وقت خود را صرف جستجو در بین لیست بهترین وکلا کنید . تلاش های خود را برای یافتن وکیلی متمرکز کنید که با مسئله حقوقی خاص شما در گذشته برخورد کرده باشد. در نظر گرفتن زمان برای یافتن وکیل مناسب ارزشش را دارد ، زیرا احتمال دارد که به شما در مورد پرونده تان کمک کند .

وکیل مورد نظر خود را تشخیص دهید ؟ همیشه توصیه می شود وکیلی انتخاب کنید که در مسئله حقوقی شما خبره باشد ( مثلا قوانین راجع به ورشکستگی و غیره ) . همچنین می توانید با مراجعه به دادگاه های محلی نیز وکیل مورد نظر خود را پیدا کنید . این وکیل شما را قادر می سازد تا به خوبی از منافع خود دفاع کنید .

بعضی از نمونه های حوزه فعالیت وکلا عبارتند از :

قوانین راجع به ورشکستگی : چنانچه تاجر هستید و با امور مالی خود درگیر هستید یک وکیل خبره در این باره انتخاب کنید.

قوانین کیفری : اگر پرونده شما شامل یک جرم یا فعالیت غیرقانونی باشد ، انتخاب یک وکیل متخصص در قوانین کیفری بسیار مهم خواهد بود .

قوانین راجع به املاک : این نوع وکلا با مسائلی مانند برنامه ریزی املاک ، کارشناسی یک ملک و در کل مسائل ملکی مهارت دارند .

قوانین خانواده : وکلای خانواده قوانین مربوط به مسائلی مانند جدایی ، طلاق ، موافقت نامه های قبل از ازدواج ، نگهداری از کودک و حضانت را به خوبی می شناسند .

قوانین راجع به مسئولیت مدنی : وکلای مدافع مسئولیت مدنی ، رسیدگی به پرونده های مربوط به تخلفات پزشکی ، تصادفات اتومبیل و هر گونه آسیب شخصی را به عهده دارند .

کسب و کارهای کوچک یا قوانین شرکت ها : اگر شما به دنبال ایجاد یک کسب و کار هستید ، یک وکیل تجاری کوچک یا وکیل شرکتی بهترین انتخاب شماست .

به سایت کانون وکلا مراجعه کنید : فهرست جامعی از تمام وکلای موجود در هر حوزه وجود دارد که می توانید با مراجعه به آنها اطلاعات کاملی از مشخصات وکیل شامل آدرس دفتر وکالت ، شماره تلفن ، سابقه عضویت در کانون وکلا و دیگر جزئیات این چنینی را مشاهده کنید .

دریافت راهنمایی دوستان و خانواده : با دوستان و اعضای خانواده صحبت کنید که از کدام وکیل استفاده کرده اند . درباره اینکه چه کسی و برای چه سرویسی را استخدام کرده اند و میزان رضایت آنها اطلاعات مناسبی به دست آورید.

فهرستی از وکلای بالقوه ای که در منطقه خود پیدا کرده اید را ایجاد کنید که  نام ، آدرس ، شماره تلفن و آدرس وب سایت وکیل را شامل می شود . این به شما کمک خواهد کرد که جستجوی خود را سریعتر و بهتر آغاز کنید.

از وب سایت موسسه حقوقی سفیر صلح کمک بگیرید : به دنبال برخی از اطلاعات کلی در مورد نوع موضوع حقوقی که به آن نیاز دارید باشید ، از جمله بخش سوالات متداول یا مقالات مربوط به موضوع حقوقی شما را در این وب سایت مطالعه کنید . وکلای موفق ما همیشه اطلاعات فراوانی درباره مسائل حقوقی مختلف در وب سایت موسسه حقوقی سفیر صلح منتشر می کنند.

نگاهی به پیشینه تحصیلی و تاریخ شروع به کار هر کدام از وکلا داشته باشید . به طور معمول شما باید به دنبال یک وکیل با حداقل سه تا پنج سال تجربه در مورد مساله حقوقی مورد نظر خود باشید . علاوه بر این ، شما باید یک وکیلی را انتخاب کنید که نزدیک به محل سکونت خودتان باشد .

پس از انتخاب وکیل اسناد و یا اطلاعات را با خود به جلسه ببرید وکیل ممکن است از شما بخواهد اسناد خاصی را ارائه کنید ، اما شما همچنین باید هر آنچه را که فکر می کنید در مورد پرونده مهم باشد را با خود به همراه داشته باشید . این اسناد را قبل از قرار ملاقات با وکیل جمع آوری کنید تا مطمئن شوید که مشکلی پیش نخواهد آمد .

با هرکدام از وکلایی که انتخاب کرده اید به خوبی صحبت کرده و مشاوره بگیرید . راحت باشید و در هنگام جلسه اگر می خواهید یادداشت برداری کنید ، تا بعداً بتوانید همه صحبت های انجام شده را به خاطر بسپارید.

این جلسه را مانند جلسه مصاحبه برای استخدام در نظر بگیرید ؛ پس اگر احساس می کنید که وکیل به شما گوش نمی دهد یا به سوالات شما پاسخ نمی دهد ، وکیل دیگری را انتخاب کنید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *