نظرات

وکیل پایه یک دادگستری : وکیل خوب یا وکیل بزرگ

بعضی از متخصصان معتقدند که خوب بودن وکیل منحصر به شکست دادن مشکلات سر راه نیست و امروزه برای یک وکیل خوب بودن این مسائل کافی نیست ؛ بلکه این مهم نیازمند پیش نیازهایی است که عبارتند از :

۱ ـ وکلای خوب تماس های تلفنی را به سرعت پاسخ می دهند ؛ اما وکلای بزرگ برای موکلین خود همیشه در دسترس هستند . وکلای بزرگ فقط هنگام زنگ موبایل خود پاسخگو نیستند ؛ بلکه کاری می کنند که تلفن دیگران نیز زنگ بخورد.

۲ ـ وکلای خوب قانون را می شناسند ؛ اما وکلای بزرگ قانون را می دانند، آنها همچنین کسب و کار موکل را نیز می شناسند و درک می کنند . وکلای بزرگ می دانند که چه چیزی موکل را موفق می سازد و شکل ترجیحی ارتباط موکل را به خوبی می شناسند.

۳ ـ وکلای خوب مسائل قانونی را انجام می دهند ، ولی وکلای بزرگ نیز این کار را انجام می دهند، اما علاوه بر انجام این کار، توصیه های عملی ای در زمینه شناخت کسب و کار موکل نیز  ارائه می کنند

۴ ـ وکلای قانونی مسائل قانونی را به بطور موثر و کارآمدی انجام می دهند . لیکن وکلای بزرگ به دنبال راهی هستند تا خدمات حقوقی را  برای موکلین ارزشمند تر سازند . وکلای بزرگ بیش از پرداختی موکلین به آنها خدمات ارائه می دهند.

۵ ـ وکلای خوب با موکل خود حرفه ای رفتار می کنند اما وکلای بزرگ، با شناسایی سبک های منحصر به فرد، منافع و نیازهای افراد ارتباطات را شخصی سازی می کنند.

۶ ـ وکلای خوب بهترین تلاش خود را تا هنگام اتمام پرونده و باقی ماندن بر سر تعهدات خویش انجام می دهند . وکلای بزرگ آنچه را که می گویند انجام می دهند . ( به عبارت دیگر، وکلای خوب سعی می کنند کار را به اتمام برسانند، اما وکلای بزرگ آن را به بهترین شکل ارائه می دهند. )

۷ ـ وکلای خوب در اکثر موقعیت ها راحت و با اطمینان هستند اما وکلای بزرگ اعتماد به نفس دارند و مغرور و متکبّر نخواهند بود .

۸ ـ وکلای خوب در جلسات شرکت می کنند ؛ و لیکن وکلای بزرگ در جلسات زود حاضر میشوند و کاملا آماده هستند. وکلای خوب در جلسات حضور دارند؛اما وکلای بزرگ حضور جدی و موثری در جلسه خواهند داشت

۹ ـ وکلای خوب به عنوان « توانا » فرض می شوند و انتظار می رود که کار را به خوبی انجام دهند . اما وکلای بزرگ تمام مشکلات مربوط به موکل را به عهده دارند و اعتقاد دارند که همه کارهای لازم را برای کمک به مشتری باید انجام دهند .

۱۰ ـ وکلای خوب به موکلین خود اهمیت می دهند و وکلای بزرگ نسبت به موکل خود وفادار هستند . همچنین وکلای خوب بازخوردی که موکل ارائه میدهد را می پذیرند ، اما وکلای بزرگ به دنبال بازخورد معنی دار از موکلین خود هستند و به آن عمل می کنند .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *