ویزای توریستی کانادا : چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

اگر به هر دلیلی در حال دیدن کانادا هستید ، ممکن است به ویزای توریستی کانادا یا مجوز سفر الکترونیک نیاز داشته باشید . برای هر دوی این ها ، باید اسناد کاری را پر کنید ، هر چند گرفتن ویزا بسیار گسترده تر و فراتر از این ها است. هنگامی که درخواست خود را ارسال می کنید ، باید صبر کنید تا ببینید آیا تایید شده است یا خیر .

۱ ـ بررسی کنید که آیا برای ورود به کانادا به ویزا احتیاج دارید یا خیر : هر کس وارد کانادا می شود نیازمند ویزا نیست . به عنوان مثال،شهروندان ایالات متحده نیازی به ویزا ندارند.

به وب سایت دولت کانادا مراجعه کنید که دارای بخشی تحت عنوان «نیاز به ویزا» است . کشور خود را در لیست کشویی آن پیدا کنید و سپس به سؤالات دیگری که ظاهر می شوند پاسخ دهید. هنگامی که شما روی دکمه « go » فشار دهید ، به شما خواهد گفت که آیا نیاز به ویزا دارید یا خیر . توجه کنید که حتی اگر نیازی به ویزا نداشته باشید ، به گذرنامه معتبر برای ورود به کانادا نیاز خواهید داشت.

۲ ـ اطمینان حاصل کنید که دلیل معتبری برای سفر دارید : یکی از رایج ترین دلایلی که برای درخواست ویزا وجود دارد ویزای توریستی است . شما همچنین ممکن است ویزایی برای سفرهای کسب و کاری دریافت کنید. در نهایت شما می توانید یک ویزا برای دیدن بچه ها یا نوه های خود دریافت کنید .

ممکن است به عنوان والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ درخواست ویزا بدهید حتی اگر نیازی به ویزای کانادا نداشته باشید ، این ویزا به شما اجازه می دهد که به مدت ۲ سال در کانادا اقامت کنید.

۳ ـ بهترین وکیل تهران معتقد است؛ واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید : از « محاسبه گر واجد شرایط بودن » وب سایت های مختلف استفاده کنید تا مطمئن شوید که می توانید برای ویزا درخواست بدهید . اگرچه این اطمینان به طور قطعی حاصل نمی شود که شما می تواند ویزایی دریافت کنید ، اما می تواند به شما بگوید که مثلا در تمام موارد واجد شرایط نیستید. این محاسبه گر سوالاتی راجع به مدت سفر شما ، مدت اقامت شما ، اینکه اهل کداک کشور هستید و حتی وضعیت تاهلتان سوالاتی می پرسد .

۴ ـ یک چک لیست ایجاد کنید : پس از بررسی واجد شرایط بودن ، مجموعه ای از سوالات برای ایجاد یک چک لیست اسناد از شما پرسیده خواهد شد. شما باید به سؤالاتی درباره اینکه چرا شما در حال بازدید از کانادا هستید ، چه کاره می کنید ، تا به حال مرتکب جرم شده اید، و غیره پاسخ بدهید .

۵ ـ مدارک خود را جمع آوری کنید : اسناد مورد نیاز شما ممکن است بر اساس کشوری که از آن آمده اید متفاوت باشد. برخی از اسناد مشترک که ممکن است لازم باشد شامل گذرنامه معتبر و اطلاعات مربوط به هواپیمای مسافرتی خود مانند بلیط هواپیما و برنامه سفر می باشد. شما همچنین باید یک کپی از وضعیت سلامت خود تهیه کنید.

شما همچنین ممکن است نیاز به اثبات درآمد خود ، از قبیل صورت حساب های بانکی خود داشته باشید. باید اطلاعاتی در مورد خانواده تان ، از جمله هر عضوی از خانواده که در کانادا زندگی می کند ، را پر کنید.

همچنین ممکن است این محاسبه گر در مورد سفرهایی که در ده سال اخیر خارج از کشور خود داشته اید ، اثبات اعتبار گذرنامه ، ویزا ، مجوزهای کاری و مجوزهای تحصیلی سوالاتی بپرسد.

۶ ـ اطلاعات اضافی برای یک ویزای فوق العاده ارائه دهید : اگر به عنوان والدین درخواست ویزا می دهید باید اسناد خود مبنی بر والدین بودن خود را ضمیمه کنید. شما می توانید شواهدی از قبیل گواهی تولد فرزند یا نوه خود یا گواهینامه تعمید ارائه دهید . شما همچنین باید نامه ای از فرزند یا نوه خود را که حاوی طرح کلی مراقبت است و تعدا افراد ساکن آن خانه را مشخص می کند دریافت کنید.

۷ ـ ارائه یک عکس در صورت درخواست : شما مجاز به ارائه یک عکس برای گذرنامه هستید. باید حداقل ۴۲۰ پیکسل با ۵۴۰ پیکسل داشته باشد. باید یک فایل JPEG بین ۶۰ کیلوبایت و ۲۴۰ کیلوبایت داشته باشد.

اطلاعات را در کامپیوتر بارگذاری ( آپلود ) کنید. هر اسنادی که دارید باید اسکن شده و در کامپیوتر آپلود شود. این مسئله شامل عکس شما نیز می شود.

۸ ـ یک حساب کاربری ایجاد کنید : هنگامی که از طریق چک لیست عمل می کنید ، باید یک شماره مرجع شخصی به شما داده شود . یک حساب کاربری ایجاد کنید و در صورت درخواست ، شماره مرجع شخصی خود را وارد کنید. اگر شما آن این شماره دریافت نکردید، می توانید از همان لینک برای درخواست یک شماره دیگر استفاده کنید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *