چگونه برای ویزای شنگن درخواست بدهیم

پیمان شنگن که در ابتدا در سال ۱۹۸۵ ایجاد شد، مرزهای داخلی را در برخی کشورهای اروپایی لغو کرد. به عبارت دیگر، به شهروندان این کشورها اجازه دادند که آزادانه میان کشورهای اروپایی مسافرت کنند ؛ همچنین اجازه می دهد مسافرین برای دریافت ویزای یک کشور و سفر آزادانه در سراسر منطقه شنگن آزاد باشند. امروزه، این مسئله شامل بسیاری از کشورهای اروپای غربی ، منهای انگلستان و ایرلند و بخش هایی از اروپای شرقی است.

قبل از سفر

قبل از رزرو سفر، شرایط اخذ ویزا را بررسی کنید : اگرچه قبل از درخواست ویزا سفر خود را رزرو می کنید ، باید با کنسولگری این کشور مشورت کنید. باید اطمینان حاصل کنید که قبل از رزرو می توانید تمام الزامات مورد نظر را برآورده سازید.

قبل از درخواست ویزا، برای سفر خود برنامه ریزی کنید : در صورت درخواست ، باید اطلاعات مربوط به سفر خود را ارسال کنید. بنابراین، پیش بروید و برنامه سفر خود ، رزرو پرواز و هتل را انجام دهید.

اسناد مورد نیاز

اسناد خود را نگه دارید : همانطور که برای سفر خود برنامه ریزی می کنید ، مستندات سفر را نیز آماده کنید. شما باید این اسناد را به عنوان مدرک برای علت و مکان سفر خود حفظ کنید.

مدت زمان سفر خود را بررسی کنید : با این ویزا ، شما مجاز به گذران حداکثر ۳ ماه در منطقه شنگن هستید که طی یک دوره ۶ ماهه گسترش می یابد. اطمینان حاصل کنید که سفر شما از این دوره زمانی تجاوز نمی کند.

صبر کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود : در اکثر کشورها ، شما نمی توانید زودتر از ۳ ماه قبل از سفر خود درخواست ویزا بدهید. حتی اگر برنامه ریزی هایتان را انجام دهید، باید منتظر درخواست ویزا باشید. ایده خوبی است که برای خرید بیمه مسافرت اقدام کنید ، در صورتی که ویزای شما تایید نشده باشد ، باید سفر خود را لغو کنید.

مطالعه و آمادگی

درک کنید که ویزای شنگن چگونه عمل می کند : شما به عنوان یک ویزای سفر درخواست می کنید. با این حال، شما مجبور نیستید برای تمام کشورهای شنگن درخواست ویزا بدهید .

بررسی کنید که آیا نیازی به ویزای شنگن دارید یا خیر : اگر شما یکی از کشورهای مورد تایید نیستید، فقط به یک ویزای شنگن نیاز دارید. شما می توانید از در اینترنت این مسئله را جست و جو کنید.

به عنوان مثال ، شهروندان ایالات متحده نیازی به ویزا برای ورود به این منطقه ندارند، تا زمانی که گذرنامه آبی داشته باشند. آنها می توانند تا ۳ ماه در این کشورها باقی بمانند . با این وجود ، هنوز باید گذرنامه مورد نیاز کشور مورد نظرتان را بررسی کنید. برای مثال گذرنامه شما ممکن است تا ۶ ماه از تاریخ ورود شما معتبر باشد.

با این حال، یک فهرست کامل از کشورها این مزایا را ندارند، مانند روسیه، بحرین، تایلند، عربستان سعودی، کامبوج، ترکیه، یمن و زیمبابوه.

انتخاب کشور

کشوری که می خواهید برایش درخواست ویزا بدهید را انتخاب کنید : اولین نکته این است که درخواست ویزای کشوری را بدهید که بیشتر از همه جا قرار است در آن وقت سپری کنید. بنابراین اگر شما قصد دارید ۱۰ روز در آلمان و ۵ روز در فرانسه هزینه کنید ، باید برای ویزای آلمان درخواست بدهید.

بررسی کنید که کل سفر شما در منطقه شنگن است : اگرچه می توانید دوره ۶ ماهه خود را بگذرانید و دوباره درخواست بدهید، باید بررسی کنید که آیا تمام سفر شما در مرزهای منطقه شنگن قرار دارد یا خیر. اگر این کار را نکنید ، ممکن است لازم باشد برای ویزا در کشورهای دیگری که بازدید می کنید درخواست بدهید.

برنامه را دانلود کنید : فرم درخواست اخذ ویزای شنگن در هر کشوری یکسان است. با این حال، شما باید بتوانید آن را از وب سایت دولتی کشوری که درخواست پناهندگی می کنید ، دریافت کنید. بنابراین اگر قصد دارید در فرانسه درخواست ویزا کنید ، می توانید آن را از وب سایت دولت فرانسه دریافت کنید.

پر کردن فرم ها

درخواست ویزا را پر کنید : اطلاعات بیوگرافی اولیه مانند نام ، تاریخ تولد ، کشور تولد شما و ملیت فعلی خود را بنویسید. شما همچنین نیاز به پر کردن اطلاعات گذرنامه مانند نوع گذرنامه ، شماره گذرنامه و تاریخ صدور آن دارید.

بعد ، اطلاعاتی در مورد سفر خود ارائه می دهید ، از قبیل مدت زمان اقامت در کشور ، نوع ویزایی که درخواست می کنید و نیز باید دلیل آن را ارائه کنید.

شما همچنین باید اطلاعاتی درباره مکان اقامتتان بنویسید ، و همچنین اطلاعاتی در مورد نحوه پرداخت هزینه های خود در آنجا داشته باشید. در نهایت شما باید همسر و فرزندان خود را معرفی کنید .

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *