گروه وکلا : چگونه یک وکیل فوق العاده پیدا کنیم؟

اگر مشکل قانونی شما پیچیده است یا شامل مقدار زیادی پول می شود، ممکن است نخواهید که بدون داشتن یک وکیل کل موضوع را مدیریت کنید . بهرحال ، وکلا اطلاعات حقوقی بیشتری دارند . آنها مشاوره های استراتژیکی ارائه می دهند و مهارت های فنی پیچیده ای را در حل مشکلات قانونی اجرا می کنند . در حالت ایده آل شما می توانید وکیلی را پیدا کنید که مایل است به عنوان مشاور حقوقی در خدمت شما باشد .

چگونه وکیل مناسبی را پیدا کنید

یافتن یک وکیل خوب که بتواند به طور موثر به مشکل خاص شما کمک کند آسان نیست. انتظار نداشته باشید یک وکیل خوب را به سادگی از درون دفترچه تلفن یا خواندن یک آگهی پیدا کنید. در این منابع اطلاعات کافی برای کمک به قضاوت بهتر شما وجود ندارد .

مراجعه شخصی

یک رویکرد بهتر این است که با افرادی که مشکلی شبیه به مشکل شما داشته اند صحبت کنید – مثلا اگر ادعای آزار و اذیت جنسی داشته باشید ، می توانید با گروه های حمایت از زنان صحبت کنید. از آنها بپرسید که وکلای آنها چه کسانی بوده اند و نظرشان راجع به آنها چه بوده است. اگر شما با نیمی از کسانی که مشکل قانونی مشابهی داشته اند صحبت کنید ، می توانید راهنمایی های مناسب و فراوانی دریافت کنید .

اما تصمیم گیری در مورد یک وکیل صرفاً بر اساس توصیه اشخاص دیگر نیست. افراد مختلف واکنش متفاوتی به سبک و شخصیت یک وکیل نشان می دهند ؛ پیش از اینکه وکیل را ملاقات نکرده اید ، پرونده شما مورد بحث قرار نگرفته و احساس راحتی با وکیل نکرده اید تصمیم به استخدام هیچ کسی نگیرید.

همچنین ممکن است یافتن وکیلی از این طریق که با تخصص مورد نیاز شما تطابق  داشته باشد ( به عنوان مثال اگر دوست شما یک وکیل طلاق فوق العاده سراغ داشته باشد اما شما نیاز به یک وکیل قرارداد دارید ، توصیه او چندان به کار شما نیاید ) دشوار و سخت باشد.

Image titled Date a Lawyer Step 3

خدمات آنلاین

بسیاری از سایت ها، از جمله safirsolh.com ؛ راهی برای برقراری ارتباط با وکلای محلی بر اساس مکان شما و نوع پرونده قانونی تان ارائه می دهند . شما چند سوال در مورد پرونده و اطلاعات تماس خودتان  را پاسخ می دهید، سپس وکیل متناسب با مساله حقوقی که درگیر آن هستید ، مستقیماً با شما تماس می گیرد و سپس می توانید با او صحبت کنید.

ارجاع های کسب و کار

شرکت هایی که خدمات مختلفی ارائه می دهند ، می توانند به شناسایی وکیل های مناسب مورد قانونی شما نیز کمک کنند. به عنوان مثال، اگر شما به قوانین کسب و کارهای کوچک علاقه مند هستید ، با بانکدار ، حسابدار ، نماینده بیمه و کارگزار املاک و مستغلات صحبت کنید . این افراد مکرراً با وکلا در ارتباط هستند و می توان به قضاوت آنها از یک وکیل اعتماد کرد.

خدمات ارجاع وکیل

خدمات ارجاعی وکیل منبع دیگری از اطلاعات هستند. با این وجود ، کیفیت خدمات ارجاعی وکالت بسیار متفاوت است ، مگر آن اطلاعاتی  که از سوی کانون وکلا مورد تایید قرار گرفته است. برخی از خدمات ارجاعی وکالت به دقت وکلا را بررسی کرده و فقط وکیل هایی را که دارای تخصص خاص و یک مقدار معینی از تجربه هستند را فهرست می کند ، در حالی که سایر خدمات ، وسواس چندانی برای فهرست کردن نام این وکلا ندارند.

Image titled Date a Lawyer Step 6

یک متخصص را انتخاب کنید

اکثر وکلا در حوزه های خاصی تخصص دارند. برای مثال ، از تقریبا ۱۰۰ هزار وکلای ایران امروزه ، احتمالا کمتر از هزار وکیل آموزش و تجربه کافی در زمینه  قوانین کسب و کارهای کوچک برای کمک به افراد مشتاق وجود دارند .

بنابراین هنگام انتخاب یک وکیل مطمئن شوید که وکیل انتخابی شما، تخصص و مهارت ، تجربه و اشتیاق کافی برای به سرانجام رساندن پرونده شما را دارد.

مصاحبه با وکلا

وقتی اسم چندین وکیل مناسب را دریافت کردید، گام بعدی این است که با تمام این اشخاص صحبت کنید. اگر پیش نیازهای خود را پیش بینی کنید، بسیاری از وکلا حاضر خواهند شد بدون هیچ هزینه ای به مدت نیم ساعت شما را ملاقات کرده تا بتوانید آنها را سبک و سنگین کرده و تصمیمات آگاهانه بگیرید.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *